اخبار ویژه
تبلیغات

سران سعودی به «خائن الحرمین» تبدیل‌ شدند

سران سعودی به «خائن الحرمین» تبدیل‌ شدند

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی‌گلپایگانی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید جامعه المصطفی اظهار داشت: آیت‌الله اعرافی در طول سال‌های طولانی مدیریت در این مرکز فعالیت‌های ارزنده فراوانی انجام دادند. امروز افرادی در این مراسم تودیع و معارفه […]


سران سعودی به «خائن الحرمین» تبدیل‌ شدندبه گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدی‌گلپایگانی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید جامعه المصطفی اظهار داشت: آیت‌الله اعرافی در طول سال‌های طولانی مدیریت در این مرکز فعالیت‌های ارزنده فراوانی انجام دادند. امروز افرادی در این مراسم تودیع و معارفه می‌شوند که انسان‌های شناخته‌شده‌ای از نظر علمی و مدیریتی در سطح حوزه‌های علمیه بوده و خدمات ارزنده‌ای را در سال‌های اخیر انجام داده‌اند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری‌ با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) درباره فضای دوران تولد خجسته پیامبر گرامی اسلام(ص) ادامه داد: زمانی که رسول گرامی اسلام(ص) به دنیا آمد، مردم مکه در بدترین دوران اعتقادی و اخلاقی خود به سر می‌بردند، بیش از 360 بت در اطراف خانه کعبه آویخته شده بود و بسیاری از مردم آن دوران مکه دارای بت‌های خانگی بوده و بت‌پرستی به معنای واقعی کلمه در تمام ابعاد زندگی مردم شبه‌جزیره رسوخ کرده بود.

وی فضای جهل دوران صدر اسلام را موردتوجه قرار داد و خاطرنشان کرد: زمانی که پیامبر مکرم اسلام(ص) به پیامبری مبعوث شدند صرفاً 12 نفر در شبه‌جزیره سواد و قدرت نوشتن داشتند، نبی مکرم اسلام(ص) در چنین فضای جهل و فقدان سواد، تبلیغ رسالت خود را با مسئله مهم و بزرگ علم و سواد سوادآموزی آغاز می‌کند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ابراز کرد: نشر حقایق و معارف اسلام وظیفه و رسالت اصلی جامعه المصطفی است، متأسفانه کشورهای غربی در اذهان مردم جهان، اسلامی خشن و بر حول محور داعشی ایجاد کردند درحالی‌که زمینه‌های پیدایش داعش دلارهای نفتی سعودی و حمایت‌های دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای غربی و آمریکا بوده است.

محمدی گلپایگانی عنوان کرد: باید سیاستی را دنبال کرد که جوانان کشورهای غربی اسلام را از منبع اصلی آن دریافت کنند، امروز سران سعودی غرق در فساد و شهوت‌رانی بوده و جنایت‌های وحشیانه‌ای در بین امت‌های اسلامی به‌ویژه یمن انجام می‌دهند، سران سعودی در وضعیت کنونی به خائن الحرمین تبدیل‌ شده‌اند.

وی تصریح کرد: جامعه المصطفی العالمیه فرزند شایسته حوزه علمیه بوده که باید در مسیر نشر حقایق و معارف اصیلی اسلامی قدم بردارد، این مرکز باید در مسئله تدریس و تبلیغ به التزامات کشورهای هدف توجه کرده و همراه با اعتدال و منطق حرکت‌های خود را جهت دهد.
 


مطالب مرتبط


«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق وارد تهران شد


کره‌شمالی موشک «تاکتیکی فوق مدرن» آزمایش کرد


سیا اعلام کرد که شاهزاد سعودی دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است