اخبار ویژه
تبلیغات

ارتباط با نامحرم چه تاثیری بر انسان می‌گذارد؟ + صوت

ارتباط با نامحرم چه تاثیری بر انسان می‌گذارد؟ + صوت

حجت الاسلام کاشانی گناهانی را که منجر می شوند تا انسان به سمت انحرافات برود را بر شمرد. به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حامد کاشانی درباره تاثیرات استمرار بر گناه گفت: گناه یک خاصیتی که دارد انسان را سست می‌کند […]


ارتباط با نامحرم چه تاثیری بر انسان می‌گذارد؟ + صوتحجت الاسلام کاشانی گناهانی را که منجر می شوند تا انسان به سمت انحرافات برود را بر شمرد.

به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حامد کاشانی درباره تاثیرات استمرار بر گناه گفت: گناه یک خاصیتی که دارد انسان را سست می‌کند و بر معرفت قلبی او تاثیر مستقیم می‌گذارد، این موضوع حتی در علوم باستانی از زبان ابن سینا و غیره مطرح شده است.

وی اظهار کرد: موضوع رابطه گناه و معرفت بسیار مطرح و مقاله‌های زیادی درباره آن منتشر شده است. چه بسا انسان‌هایی بودند که هیئتی و مومن بوده اند، اما آلوده گناهی می‌شود که آن را کوچک می‌شمارد و اصرار به مداومت آن می‌کند به همین علت آهسته ذهنش منحرف می‌شود و شُبهات به افکارش راه پیدا می‌کنند. خیلی از این شبهات منشا آن کم معرفتی یا بی معرفی به دین نیست بلکه گناه و دل باختن به آن است.

حجت الاسلام کاشانی با تاکید بر کثرت  استغفار در روز، بیان کرد: دلیل سهل انگاری در نماز هم گناه است، باید از گناه فرار کرد، باید به سمت توبه رفت که اگر این گناه در سر آدم بماند راه نفوذ را باز می‌کند و انسان به مرور به همه مسائل دینی سست و کم اراده می‌شود.

وی تصریح کرد: موسیقی حرام، ارتباط با نامحرم و خیانت از گناهانی هستند که همه چیز را از بین می‌برد و خانواده و اعتقاد انسان را از ریشه می‌زند. این گناهان در کمین انسان‌های مذهبی و مومن بیشتر قرار دارد تا انسان‌های بی قید، زیرا آن‌ها بیشتر مراقبت می‌کنند و همین کار را دشوار خواهد کرد.

کاشانی در پایان تشریح کرد: نماز همانطور که در قرآن اشاره شده است می‌تواند محافظ در برابر این گناهان شود طوری که اهمیت به آن انسان را نجات می دهد، به این علت است که در گزینش های خود در ازدواج این موضوع را باید در اولویت دانست. 

 
نگاهی به شرایط و نشانه‌های ظهور امام عصر(عج)


سیری در زندگی عارف و فیلسوف برجسته تشیع/ فیلم


توصیه حضرت محمد(ص) درباره راه به دست آوردن ولایت خدا در کلام امام عسکری(ع)