اخبار ویژه
تبلیغات

تلویزیون‌هایی که با قدرت ذهن و حرکات قرنیه چشم کاربران کنترل می‌شوند

تلویزیون‌هایی که با قدرت ذهن و حرکات قرنیه چشم کاربران کنترل می‌شوند

سامسونگ تلاش دارد تا با توسعه سیستمی هوشمند بتواند امکانی را فراهم کند که افراد تنها با قدرت ذهن خود بتوانند تلویزیون منزلشان را کنترل کنند. به گزارش راسخون به نقل از کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت سامسونگ در حال حاضر از محبوبترین و […]


تلویزیون‌هایی که با قدرت ذهن و حرکات قرنیه چشم کاربران کنترل می‌شوندسامسونگ تلاش دارد تا با توسعه سیستمی هوشمند بتواند امکانی را فراهم کند که افراد تنها با قدرت ذهن خود بتوانند تلویزیون منزلشان را کنترل کنند.

به گزارش راسخون به نقل از کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛

شرکت سامسونگ در حال حاضر از محبوبترین و برترین سازندگان محصولات و تجهیزات صوتی و تصویری در سراسر جهان است که محصولات فراوانی را در گروه‌های مختلف تولید می‌کنند و با توجه به این که این شکرت خود از برترین و پیشروترین شرکت‌های توسعه‌دهنده پنل‌های نمایشگر است همواره محصولات جدید و با آخرین تکنولوژی‌ها را روانه بازار می‌کند.

اما ترکیب این پنل‌های با کیفیت با سیستم‌های نرم‌افزاری که تنها با مغز انسان کنترل می‌شوند، می‌تواند ایده بسیار خوبی باشد که سامسونگ در نظر دارد تا آن را به زودی به صورت عملی و تجاری درآورده و به کار گیرد.

به تازگی دفتر تحقیق و توسعه سامسونگ در سوئیس اعلام کرده که در تحقیقات مشترکی با دانشمندان سوئیسی توانسته سیستمی تحت عنوان Project Pontis را توسعه دهد که البته این گروه اعلام نموده که این تنها فاز اولیه کار است و در فاز بعدی سیستم خواهد توانست تنها با شناسایی دستورات ذهنی فرد عملیات کنترل را صورت دهد.

همانطور که می‌دانید

هنوز از ساز و کار دقیق و نحوه عملکرد Project Pontis سامسونگ اطلاعات زیادی منتشر نشده است ولی به نظر برای استفاده از امواج کنترلی مغز باید این پروژه نیز به سربندهایی خاص متوسل شود. نکته آخر این است که زمان معرفی نهایی فناوری ابداعی نیز مشخص نیست ولی در گزارش منتشر شده مهندسین سامسونگ عبارت “آینده نزدیک” را به کار برده‌اند که نشان می‌دهد فاصله چندانی با رسیدن به محصول تجاری نخواهیم داشت.
 


مطالب مرتبط


سواد رسانه ای؛ ضرورتی انکارناپذیر در عصر ارتباطات


ناتو به دنبال استارت‌آپ‌ها و تکنولوژی‌های مخرب برای شکست تکنولوژی‌های نوظهور است


بهترین دارو برای سرفه مصرف نکردن دارو است