اخبار ویژه
تبلیغات

بهترین دارو برای سرفه مصرف نکردن دارو است

بهترین دارو برای سرفه مصرف نکردن دارو است

متخصصان برای التیام سرفه به جای مصرف دارو بدون نسخه، مصرف مایعات و عسل را توصیه می‌کنند. به گزاش راسخون به نقل از نیویورک تایمز؛ محققان در یک مطالعه جدید در بی‌آم‌جی، شواهدی را درباره اینکه آیا انواع داروهای ضدسرفه و سرماخوردگی می‌توانند برای درمان آب‌ریزش […]


بهترین دارو برای سرفه مصرف نکردن دارو استمتخصصان برای التیام سرفه به جای مصرف دارو بدون نسخه، مصرف مایعات و عسل را توصیه می‌کنند.

به گزاش راسخون به نقل از نیویورک تایمز؛ محققان در یک مطالعه جدید در بی‌آم‌جی، شواهدی را درباره اینکه آیا انواع داروهای ضدسرفه و سرماخوردگی می‌توانند برای درمان آب‌ریزش بینی، احتقان و عطسه  موثر باشند و اینکه آیا این داروها مضر هستند یا خیر بررسی کردند.

دکتر میک ون دریل، رئیس واحد مراقبت‌های اولیه دانشگاه کوئیننزلند استرالیا اظهار داشت: «محققان نشان دادند شواهد بسیار ناچیزی دال بر تاثیرگذار بودن این داروها وجود دارد.» به خصوص برای کودکان!


او افزود: «علاوه بر درک این قضیه که هیچ شواهدی تاثیرگذار بودن این دارودرمانی را اثبات نمی‌کند، خانواده‌ها هم نیاز است بدانند که این دارودرمانی عوارض جدی و روشنی برای کودکان‌شان دارد. سازمان غذا و دارو، مصرف داروهای سرفه و سرماخوردگی بدون نسخه را در کودکان زیر 2 سال منع کرده است و آکادمی پزشکی اطفال آمریکا نیز این عدد سنی را افزایش داد و کودکان زیر 6 سال را از مصرف این داروها منع کرد.

دکتر شونا یین، پزشک اطفال و استادیار جمعیت سلامت در مدرسه پزشکی دانشگاه نیویورک، می‌گوید: «خانواده‌ها  با ندادن دارو بدون نسخه به کودکان کمک بزرگی در بهتر شدن آنها می‌کنند. مایعات زیاد بدن کودک را از کم‌آبی محافظت می‌کند و عسل برای سرفه کودکان بالای یک سال مفید است (توجه داشته باشید عسل برای کودکان زیر یک سال به دلیل خطر مسمومیت بوتولیسم توصیه نمی‌شود) . سایر اقدامات از قبیل ایبوپروفن و استامینوفن برای تب و قطره بینی برای احتقان مناسب است.  
 


مطالب مرتبط


علت سردی غیرمعمول دست و پا چیست؟


اولین ویدئوی کانسپت از گوشی تاشوی شرکت سامسونگ منتشر شد/فیلم


مرگ خاموش چیست و چه افرادی را تهدید می‌کند؟