اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

علی سلیمان‌پور در گفت‌و‌گو با تسنیم در اصفهان با اشاره به شناسایی اجساد سانحه تصادف آزاد‌راه بادرود اظهار داشت: تاکنون 19 مورد جسد برای شناسایی به پزشکی قانونی اصفهان منتقل شده است.

 

وی افزود: معاینه اجساد انجام شده و در حال نمونه برداری از لحاظ آزمایشات ژنتیک هستیم.

 

مدیرکل پزشکی قانونی اصفهان با بیان اینکه فراخوانی برای وابستگان متوفیان از سوی پزشکی قانونی اصفهان داده شده، گفت: برای مطابقت مشخصات ژنتیکی متوفی، نیاز به آنها است و تا کنون تعدادی از خانواده‌ها مراجعه کرده‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه قسمت عمده اجساد دچار سوختگی قابل ملاحظه‌ای شده و با معیارهای ظاهری قابل شناسایی نیست و نیاز به بررسی‌های تکمیلی دارد.

 

سلیمان‌پور ادامه داد: تا کنون 19 مورد جسد برای پزشکی قانونی اصفهان فرستاده شده و در صورتی که فردی در حین درمان در بیمارستان فوت کند، به این آمار اضافه می‌شود.

 

مدیرکل پزشکی قانونی اصفهان گفت: برای احراز هویت لازم است شناسه‌های ژنتیکی متوفی با خانواده مطابقت داده شود و هویت فرد متوفی شناسایی شود.

 

وی با بیان اینکه تعدادی از خانواده‌ها برای انجام آزمایشات لازم به اصفهان مراجعه کرده‌اند، گفت: شاید این تعداد برای شناسایی کفایت نکند و در این راستا با استانهای مبدا و مقصد و یک خانواده هم از استان مرکزی، هماهنگی لازم انجام شده تا نمونه‌برداری در استان مبدا انجام شود تا خانواده‌ها دچار زحمت نشوند.