اخبار,اخبار ورزشی,علیرضا جهانبخش

 

از سال 96  که گذشت صحبت کن و اینکه آیا راضی کننده بود؟

سال خوبی برای من بود. البته فراز و نشیب هم داشت اما بیشتر مثبت بود تا منفی. با تیم ملی به جام جهانی صعود کردیم، آن هم با اقتدار و به‌عنوان دومین تیم. در باشگاه هم شرایطم مناسب است. الان جزو 3 تیم برتر هلند هستیم و به فینال جام حذفی هم رسیده‌ایم. البته بازی فینال در سال 97 برگزار می‌شود اما با همین کارنامه هم می‌شود گفت سال 96، سال خوبی برای من بود.سال‌های قبل که در هلند بودم سفره هفت سین می‌چیدم و این یکی از کارهای همیشگی‌ام در نوروز بود.

 

فصل قبل هم با آلکمار به فینال جام حذفی رسیدید اما عنوان قهرمانی را از دست دادید. تصاحب جام حذفی می‌تواند یکی از اهداف تو در سال جدید باشد؟

چرا که نه. ما فصل قبل در عین شایستگی نتوانستیم قهرمان جام حذفی بشویم. باید آن باخت و آن خاطره تلخ را فراموش کنیم. تنها راه فراموشی هم شکست فاینورد در فینال است. اتفاقی که می‌تواند جبران نایب قهرمانی فصل قبل باشد.

 

قریب به اتفاق کارشناس‌ها، تو را به‌عنوان لژیونر سال انتخاب کرده‌اند. نظر خودت چیست؟ هر چند شاید نتوانی آن را به زبان بیاوری.

همه به من لطف دارند و آنهایی که مرا به‌عنوان لژیونر سال انتخاب کردند حسن نیت خود را نشان داده‌اند. این انتخاب وظیفه مرا سنگین‌تر می‌کند. همیشه سعی کرده‌ام نماینده خوبی از فوتبال ایران در هلند باشم اما حالا باید تلاشم را بیشتر کنم تا از اینکه هستم بهتر بشوم. بخصوص در فصلی که هنوز تمام نشده. باید هفته به هفته آمادگی‌ام را حفظ کنم تا هم بهترین فصل را برای خودم رقم بزنم و هم نام ایران را سربلند کنم.

 

اگر خودت بخواهی بهترین لژیونر سال را انتخاب کنی، نام کدام بازیکن را می‌گویی؟

خب اکثر لژیونرهای ما در سالی که گذشت درخشیدند. از کریم و کاوه تا سامان قدوس. من مطمئنم بازیکنان دیگری که مسیرشان کمی کند شده، در سال 97 بهترین سال فوتبالی را تجربه می‌کنند و با آمادگی بالا راهی جام جهانی می‌شوند. با همه بچه‌ها در ارتباط هستم و می‌دانم که تلاش می‌کنند به شرایط خوب برگردند و در سال جدید بهترین بازی‌ها‌ را ارائه بدهند.

 

برای سال جدید، قطعا آرزوهایی در سر داری. آنها را برای‌مان می‌گویی؟

اول اینکه سالم و سلامت باشم، هم من و خانواده‌ام و هم تمام مردم ایران. از نظر فوتبال نیز سال جام جهانی را سپری می‌کنیم و حضور موفق در این مسابقات مهم یکی از اهداف من و سایر بازیکنان تیم ملی است. به همین دلیل سال 97 می‌تواند سال موفق و متفاوتی برای فوتبال ایران باشد. من هم سعی می‌کنم جزیی از این موفقیت باشم.به امید موفقیت در جام جهانی 2018.

 

می‌توانم به جرات بگویم یکی دیگر از اهدف تو انتقال به تیمی مطرح است. درست حدس زدم؟

دوست دارم سالم بمانم و فوتبال را در بهترین شکل ممکن بازی کنم. در جواب سوال شما نمی‌گویم نه، چون دوست دارم این اتفاق بیفتد و به تیم بهتری منتقل شوم. البته شرط اصلی‌اش این است که فصل را بدون مصدومیت و با‌ آمادگی کامل به پایان برسانم.

 

علاقه تو انتقال به کدام لیگ است؟ بوندس‌لیگا یا لیگ‌های دیگر؟

نمی‌توانم اسم لیگ خاصی را بیاورم. هر کدام از لیگ‌های معتبر، محاسن خاص خود را دارند. می‌خواهم تیمی انتخاب کنم که در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کند و البته سطح آن از آلکمار بالاتر باشد. این اتفاق می‌تواند برای من اتفاق مهمی باشد چون یک قدم رو به جلو بر‌می‌دارم و حضور در لیگی متفاوت را تجربه می‌کنم.

اخبار,اخبار ورزشی,علیرضا جهانبخش

در سال 96، یک اتفاق ویژه هم در زندگی شخصی تو رخ داد. بیماری مادرت که البته با تلاش‌هایی که انجام دادی به خیر گذشت. دوست داری درباره این اتفاق هم صحبت کنی؟

حتما. یکی از اتفاق‌های ناراحت کننده سال که البته بعد از آن شادی به خانواده ما آمد، بیماری مادرم بود. این مساله هم در زندگی شخصی و هم زندگی ورزشی‌ام تاثیر گذاشته بود. چند هفته یا چند ماه عجیب را سپری کردم. سعی‌ام این بود بهترین امکانات را برای مادرم فراهم کنم تا مشکلش برطرف شود. خدا را شکر همین اتفاق هم افتاد. اتفاقی که در نهایت مثبت شد و باعث خوشحالی ما. این کار کوچکی بود که برای مادرم انجام دادم.

اخبار,اخبار ورزشی,علیرضا جهانبخش

چطور مشکل را حل کردی؟ بهترین امکاناتی که فراهم کردی چه بود؟

می‌دانستم پروفسور سمیعی در این بخش یکی از بهترین پزشکان دنیا است. از ایشان وقت گرفتم و مادرم را به آلمان بردم تا جراحی کند. بارها از پروفسور سمیعی تشکر کردم اما حالا دوست دارم یک بار دیگر از حسن نیتی که نشان داد قدردانی کنم. سلامتی مادرم را مدیون او هستم، پس دست ایشان را می‌بوسم و امیدوارم سال خوبی را پیش رو داشته باشند.

 

امیر اسدی