اخبار,اخبار اقتصادی,عباس آخوندی

به گزارش ایلنا، عباس آخوندی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از طرح ۳۳۶ واحدی شهرک سجادیه اراک افزود: مسکن مهر در برخی استان ها یا متقاضی ندارد یا در ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی با مشکلاتی روبروست که با هماهنگی دستگاه های خدمات رسان نواقص در حال رفع است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: امکان صدور سند برای طرح های تفصیلی نزدیک شهر فراهم شده است.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح تفصیلی خدمات مطلوبی پیش بینی شده است که برای تهیه سند مالکیت با هماهنگی قوه قضاییه براساس ماده ۹ قانون تولید مسکن، مکان هایی که با طرح تفصیلی سازگاری دارند، سنددار می شوند.

 

آخوندی افزود: امکان سکونت افراد در بافت های فرسوده استان مرکزی با هماهنگی استانداری مرکزی فراهم شده است.

 

وی اظهار کرد: ۳۳۶ واحدی شهرک سجادیه اراک در مراحل نهایی قرار دارد و فرصت مناسبی ایجاد شده تا زمینه اسکان افراد متقاضی در این منطقه فراهم شود.

 

آخوندی بیان کرد: با فراهم شدن امکان اسکان در بافت های فرسوده، وضعیت ساکنان منطقه بهبود یافته و رضایتمندی مردم حاصل خواهد شد.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: چهارهزار نفر در صندوق پس انداز بانک مسکن استان مرکزی برای بهره گیری از مسکن مناسب سرمایه گذاری کرده اند.

 

طرح ۳۳۶ واحد تجاری و مسکونی سجادیه با ۱۷ هزار و ۵۷۶ مترمربع وسعت و ۴۸ هزار و ۴۳۱ متر زیربنا با ۱۳ واحد تجاری، ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

بازدید از تقاطع غیرهمسطح شهر سنجان، آزاد راه اراک – خرم آباد از دیگر برنامه های وزیرراه و شهرسازی در سفر یک روزه به استان مرکزی بود.

 

همچنین عملیات اجرایی کنار گذر شمالی اراک حدفاصل مالک آباد تا سه راهی شازند به طول ۶۵ کیلومتر با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

 

زمان بهره برداری این طرح سال ۱۴۰۰، دوره بهره برداری اولیه ۱۵ سال و برآورد هزینه آن سه هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال با سرمایه گذاری ۷۰ درصدی بخش خصوصی است.