اخبار ویژه
تبلیغات

CFT در کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور شورای نگهبان و دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود

CFT در کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور شورای نگهبان و دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم( CFT) یکشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور نماینده شورای نگهبان و دستگاه های ذی ربط در این کمیسیون بررسی می شود. به گزارش راسخون به نقل از ایرنا، حشمت الله […]


CFT در کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور شورای نگهبان و دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شودرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم( CFT) یکشنبه ۲۷ آبان ماه با حضور نماینده شورای نگهبان و دستگاه های ذی ربط در این کمیسیون بررسی می شود.

به گزارش راسخون به نقل از ایرنا، حشمت الله فلاحت‌پیشه در توضیح فرایند بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: لایحه CFT به عنوان دستور کار اصلی کمیسیون امنیت ملی مجلس در روز یکشنبه هفته آینده (27 آبان ماه) در این کمیسیون بررسی می شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این مدت به همه دستگاه‌هایی که درباره لایحه مذکور بحث و نظری داشتند و در طول ایام بررسی لایحه CFT در کمیسیون امنیت ملی مجلس حاضر شدند، نامه‌ای را به ضمیمه ایرادات شورای نگهبان ارسال و از آنها نظر مشورتی خواستم. وی افزود: علاوه بر این از آیت‌الله جنتی درخواست شده تا نماینده شورای نگهبان را به جلسه معرفی کنند تا در حضور وی ایرادات گرفته شده به لایحه CFT مورد بررسی قرار گیرد البته اگر نماینده شورای نگهبان این ماموریت را داشته باشد، ما وارد بررسی ایرادات به صورت جزئی خواهیم شد.

فلاحت‌پیشه یادآور شد: برخی از نمایندگان کمیسیون اذعان دارند که شورای نگهبان با توجه به توضیح کلی بعد از ذکر بیست و دو ایراد، این لایحه را رد کرده بنابراین در جلسه هفته آتی این موضوع را هم بررسی خواهیم کرد، علاوه بر این بیست و دو ایراد را بند به بند بررسی خواهیم کرد لذا امکان دارد این جلسه از لحاظ زمانی تمدید شود حتی ممکن است روزهای دیگری هم به ادامه بررسی ایرادات لایحه اختصاص دهیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: از این رو احتمالات گوناگونی اعم از رد لایحه، اصلاح بخشی از ایرادات و اصرار بر ماندن برخی بندها و غیره درباره نتیجه بررسی رفع ایرادات لایحه CFT وجود دارد. 

وی با اشاره به پیشنهاد برخی از نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: برخی افراد پیشنهاد بررسی لایحه CFT در کمیسیون امنیت ملی به صورت علنی و با حضور خبرنگاران را مطرح کردند تا مردم در جریان بررسی همه ایرادات شورای نگهبان قرار گیرند، هرچند من با این پیشنهاد موافقت کردم اما بعید به نظر می‌رسد که هیات رئیسه کمیسیون با این پیشنهاد موافقت کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ارسال نامه به شورای نگهبان برای تعیین تکلیف نظر آنها در مورد رد کل لایحه CFT با توجه به توضیحات پایانی یا رفع ایرادات به لحاظ قانونی نیاز نیست، در واقع شورای نگهبان نظر خود را ارایه کرده و نماینده شورای نگهبان با حضور در کمیسیون می‌تواند نظر شورا را برای نمایندگان تبیین کند. 


مطالب مربتط


اگر روحیه جهاد و شهادت گسترش پیدا کند گرایش به شرق و غرب رخت برخواهد بست


دیدار ولیعهد ابوظبی با پادشاه عربستان در غیاب محمد‌بن‌سلمان


روحانی: هدف تحریم‌های نابجای آمریکا زندگی و معیشت ملت ایران است