اخبار ویژه
تبلیغات

چرا «وقف» کنیم؟

چرا «وقف» کنیم؟

به گزارش یادداشت زیر با عنوان «چرا وقف کنیم؟» در منتشر شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید: این ایام در تقویم کشورمان روزی با نام وقف مشاهده می شود که به همین مناسبت و در سراسر کشور برنامه هایی با عنوان برگزار می […]


چرا «وقف» کنیم؟

به گزارش یادداشت زیر با عنوان «چرا وقف کنیم؟» در منتشر شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید:

این ایام در تقویم کشورمان روزی با نام وقف مشاهده می شود که به همین مناسبت و در سراسر کشور برنامه هایی با عنوان برگزار می گردد.

ضمن اینکه این دهه فرصت خوبی می باشد تا بررسی دقیق و کارشناسانه ای نسبت به ترویج بیش از پیش فرهنگ وقف صورت پذیرد، نیاز است از خادمان و یاوران این عرصه نیز تجلیل شایسته ای انجام شود.

وقف در دین مبین اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و ائمه معصومین(ع) نیز در این راستا اهتمام داشته اند که باید به این امر ارزنده در جامعه توجه شود.

وقف ثمرات و کارکردهای بسیاری دارد که ترویج ارزنده این فرهنگ می تواند دستاوردهای بسیاری به همراه داشته باشد که نیاز می رود برنامه های خوبی به منظور ترویج فرهنگ غنی وقف صورت پذیرد.

حرکت به سوی وقف های جدید ضرورتی مهم و اساسی است که سبب خواهد شد تا اثرگذاری وقف بیشتر در جامعه احساس گردد.

نیازمند توجه است که ضروری می باشد موقوفات به سمت ترویج قرآن و قرآن آموزی رود که می تواند برکات والایی داشته و در توسعه فرهنگ قرآنی اثربخشی شایسته ای ایفا نماید.

در نیازمند این هستیم که به امر تحصیل، درمان، آموزش، ازدواج، کمک به نیازمندان و دیگر عرصه ها بیشتر توجه نماییم که در شرایط فعلی کشور به عنوان نیازی اساسی و مهم است و می تواند اثرات وقف را بیشتر نمایان کند.

و دستاوردها و خیرات آن به صورت همیشگی برای واقف باقی می‌ماند که در این میان ادارات اوقاف و امورخیریه سراسر کشور وظیفه ای مهم برعهده داشته و نیاز می رود نسبت به اجرای صحیح نیت واقفان اهتمام ورزند و در کنار آن برای ترویج فرهنگ وقف برنامه ریزی دقیق و شایسته ای داشته باشند و بیش از پیش نسبت به اطلاع رسانی از کارکردها و ثمرات وقف برای آحاد مردم اقدام کنند.
 


مطالب مرتبط


پرسپولیس نایب قهرمانِ «قهرمان» شد


از رویای «فوکویاما» تا آغاز سنت الهی «زوال آمریکا»


5 دلیلی که نشان می‌دهد استراژی ترامپ شکست خواهد خورد