اخبار ویژه
تبلیغات

بیش از ۵ هزار خانواده زلزله‌زده همچنان در چادر و کانکس زندگی می‌کنند

بیش از ۵ هزار خانواده زلزله‌زده همچنان در چادر و کانکس زندگی می‌کنند

امام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: متأسفانه با وجود گذشت یک سال از وقوع زلزله استان کرمانشاه هنوز بیش از ۵ هزار خانوار در چادر و کانکس سکونت دارند. به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام جواد فاطمی‌نسب با اشاره به اینکه میزان خسارت وارده به […]


بیش از ۵ هزار خانواده زلزله‌زده همچنان در چادر و کانکس زندگی می‌کنندامام جمعه سرپل‌ذهاب گفت: متأسفانه با وجود گذشت یک سال از وقوع زلزله استان کرمانشاه هنوز بیش از ۵ هزار خانوار در چادر و کانکس سکونت دارند.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام جواد فاطمی‌نسب با اشاره به اینکه میزان خسارت وارده به منطقه زلزله‌زده بسیار بالا است اظهار داشت: در مدت یک سال گذشته مردم، خیرین و دولت زحمت بسیاری برای آبادانی مناطق زلزله‌زده متحمل شده‌اند و خدمات زیادی به مردم منطقه ارائه شده اما با این وجود متأسفانه هنوز مردم مشکلات فراوانی دارند.

امام جمعه سرپل‌ذهاب بیان کرد: این امر می‌طلبد یک بار دیگر دولتمردان، مردم و خیران دست به دست هم بدهند و به یاری این مردم بشتابند.

فاطمی‌نسب با بیان اینکه بسیاری از مردم همچنان در کانکس و چادر سکونت دارند عنوان کرد: نوسانات قیمت ارز و شرایط متغیر بازار سبب گرانی مصالح ساختمانی شد و براین اساس روند ساخت‌ و ساز با کندی پیش می‌رود و همین امر موجب شد مردم اکنون در تکمیل منازل خود دچار مشکل شوند.

وی با اشاره به اینکه آمارهای خوبی از سوی استاندار کرمانشاه در رابطه با ساخت واحد‌های مسکونی در روستاهای زلزله‌زده ارائه شده است عنوان کرد: اما با این وجود تعدادی از واحد‌های مسکونی هنوز در روستاها ساخته نشده است و همین امر موجب پیدایش مشکلاتی برای مردم این منطقه شده است.

امام جمعه سرپل‌ذهاب افزود: امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر تدبیری بیاندیشید تا مردمی که هنوز در کانکس به سر می‌برند و به دلیل گرانی مصالح هیچ امیدی برای تکمیل منازل مسکونی خود‌ ندارند بتوانند به منازل خود بازگردند و بعد از گذشت یک سال متأسفانه در سرپل‌ذهاب مشکلات زیرساختی در معابر و کوچه‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه با وجود گذشت یک سال دانشگاه این شهرستان دارای مشکلات متعدد است، عنوان کرد: از سوی دیگر مستأجران در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برند.

فاطمی‌نسب با اشاره به اینکه دولت باید نگاه ویژه‌ای به استان کرمانشاه برای رفع مشکلات داشته باشد، افزود: کمک‌ها و تسهیلات دولتی به تنهایی برطرف کننده مشکلات مردم نیست زیرا با افزایش قیمت‌ها هم هزینه قرارداد پیمانکاران و هم مصالح بسیار بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مصالح ساختمانی در هفته‌های اخیر بسیار افزایش یافته است افزود: اکنون ساخت‌ و سازها در مناطق زلزله‌زده متوقف شده و مردم توانایی ساخت منازل خود را ندارند و دولت باید تسهیلات ویژه‌ای برای مردم کرمانشاه در سالگرد زلزله تخصیص دهد.
 


مطالب مرتبط


گزارشی از خدمات یک ساله کمیته امداد امام خمینی(ره) به زلزله‌زدگان کرمانشاه


آیا کمبود روی تاثیری در ابتلا کودکان به اوتیسم دارد؟


حماسه مردمی ۱۳ آبان در “چهل‌سالگی انقلاب”/محکومیت شدید “تحریم‌های آمریکا” از تهران تا خلیج‌فارس+ تصاویر