اخبار ویژه
تبلیغات

وزیر خزانه‌داری آمریکا:‌ تحریم‌ ایران را مجبور به امضای توافق جدید خواهد کرد

وزیر خزانه‌داری آمریکا:‌ تحریم‌ ایران را مجبور به امضای توافق جدید خواهد کرد

وزیر خزانه‌داری آمریکا در صحبت‌هایی مدعی شد که تحریم‌های جدید ایران را مجبور به امضای توافق هسته‌ای جدید خواهد کرد. به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا همزمان با اجرای تحریم‌های کشورش علیه ایران مدعی شد» تحریم‌های جدید ایران را […]


وزیر خزانه‌داری آمریکا:‌ تحریم‌ ایران را مجبور به امضای توافق جدید خواهد کردوزیر خزانه‌داری آمریکا در صحبت‌هایی مدعی شد که تحریم‌های جدید ایران را مجبور به امضای توافق هسته‌ای جدید خواهد کرد.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا همزمان با اجرای تحریم‌های کشورش علیه ایران مدعی شد» تحریم‌های جدید ایران را مجبور به امضای توافق هسته‌ای جدید خواهد کرد.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه گفت: هدف از تحریم‌های جدید واشنگتن تغییر رفتار ایران است و ما به دنبال به صفر رساندن صادرات نفت ایران در آینده نزدیک هستیم.

منوچین همچنین مدعی شد: توافق هسته‌‌ای به ایران این امکان را داد تا از تروریسم حمایت کند و تحریم‌های جدید مانع حمایت تهران از تروریسم خواهد شد.

طبق تصمیم دولت آمریکا برای اعمال دوباره تحریم‌های ضد ایرانی، بخش انرژی، کشتیرانی و مالی ایران که شامل بیش از 700 نهاد و شخص است، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند و هرگونه تبادل مالی و تجاری با آن‌ها از نظر آمریکایی‌ها ممنوع می‌شود. بسیاری از این 700 نهاد و شخص مورد تحریم، پیشتر در دوران اوباما نیز تحت تحریم بوده‌اند، هرچند که در پی توافق برجام، تحریم‌های اعمالی علیه آن‌ها معلق شد. با این حال حدود 300 مورد از نهادها و اشخاص تحت تحریم به تازگی وارد فهرست تحریمی آمریکا شده‌اند.
 


مطالب مرتبط


جزییات مرحله سوم عرضه نفت خام در بورس


با موافقت نمایندگان، تسویه چک تنها از طریق سامانه چکاوک امکان‌پذیر شد


صعود ۸ پله‌ای ایران در رتبه‌بندی اقتصادهای بزرگ دنیا با وجود ۴۰ سال تحریم