اخبار ویژه
تبلیغات

با موافقت نمایندگان، تسویه چک تنها از طریق سامانه چکاوک امکان‌پذیر شد

با موافقت نمایندگان، تسویه چک تنها از طریق سامانه چکاوک امکان‌پذیر شد

با موافقت نمایندگان نحوه تسویه چک تنها از طریق سامانه چکاوک امکانپذیر شد. به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه 13 آبان) مجلس و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون صدور چک اعاده شده از سوی شورای نگهبان، […]


با موافقت نمایندگان، تسویه چک تنها از طریق سامانه چکاوک امکان‌پذیر شدبا موافقت نمایندگان نحوه تسویه چک تنها از طریق سامانه چکاوک امکانپذیر شد.

به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان در صحن علنی امروز (یکشنبه 13 آبان) مجلس و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون صدور چک اعاده شده از سوی شورای نگهبان، تبصره 1 ماده 8 این طرح را اصلاح و با 174 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

به موجب این مصوبه، در ماده 8 ناظر به الحاق ماده 21 مکرر به قانون، تبصره 1 به صورت زیر اصلاح می شود:

تبصره 1- در مورد چک هایی که پس از گذشت دو سال از لازم الاجرا شدن این قانون صادر می شوند، تسویه چک صرفاً در سامانه تسویه چک (چکاوک) طبق مبلغ و تاریخ مندرج در سامانه و در وجه دارنده نهایی چک براساس استعلام از سامانه صیاد انجام خواهد شد و در صورتی که مالکیت آنها در سامانه صیاد ثبت نشده باشد، مشمول این قانون نبوده و بانک ها مکلفند از پرداخت وجه آنها خودداری نمایند. در این مورد صدور و پشت نویسی چک در وجه حامل ممنوع است و ثبت انتقال چک در سامانه صیاد جایگزین پشت نویسی چک خواهد بود. چک هایی که تاریخ صدور آنها قبل از زمان مذکور باشد، تابع قانون زمان صدور می باشد.
 


مطالب مرتبط


صعود ۸ پله‌ای ایران در رتبه‌بندی اقتصادهای بزرگ دنیا با وجود ۴۰ سال تحریم


هند در نظر دارد بهای نفت ایران را به روپیه پرداخت کند


کارمندان و بازنشستگان هم مشمول بسته حمایتی دولت شدند/ سهم هر فرد چقدر است؟