اخبار ویژه
تبلیغات

فیلمی جالب از تنفس زمین در جنگل‌های «کبک» کانادا

فیلمی جالب از تنفس زمین در جنگل‌های «کبک» کانادا

 تصاویری از جنگل‌های متراکم کبک در کانادا ثبت شده که نشان می‌دهد گویا زمین در حال نفس کشیدن است. به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، جنگل‌ها اغلب «ریه‌های زمین» نامیده می‌شوند، اما همانند این استعاره زیبا، آیا واقعا درختان در مفهوم عام کلمه، نفس […]


فیلمی جالب از تنفس زمین در جنگل‌های «کبک» کانادا تصاویری از جنگل‌های متراکم کبک در کانادا ثبت شده که نشان می‌دهد گویا زمین در حال نفس کشیدن است.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، جنگل‌ها اغلب «ریه‌های زمین» نامیده می‌شوند، اما همانند این استعاره زیبا، آیا واقعا درختان در مفهوم عام کلمه، نفس می‌کشند یا نه؟

براساس گزارش «ساینس آلرت»، یک فیلم عجیب و جدید که از جنگل متراکم استان «کبک» کانادا گرفته شده نشان می‌دهد سطح زمین بالا و پایین می‌رود که گویا یک هیولای غول‌پیکر در زیر سطحی از خزه‌ها خروپف می‌کند.

در این فیلم به نظر می‌رسد زمین در حال نفس کشیدن است. «مارک سیرویس» از شبکه آب و هوای جنوب کبک به تایم گفت: درواقع زمانی که شما به درختان پس‌زمینه فیلم نگاه می‌کنید کاملا واضح است که وزش باد بسیار شدید است و آنچه که در فیلم نشان داده می‌شود هیچ ربطی به تنفس زمین ندارد و هرآنچه که رخ می‌دهد به علت آب و هوای جنگل است.

گفتنی است؛ زمانی که زمین به اندازه کافی سست و باد قوی باشد باعث می‌شود تا درختان به عقب و جلو رفته، ریشه‌هایشان کشیده و خاک اطرافشان سست شود و در نتیجه به نظر می‌رسد که زمین در حال نفس کشیدن است.
 


مطالب مرتبط


تجزیه زباله‌‌ها در محیط‌های آبی چقدر زمان می‌برد؟/اینفوگرافی


رصد خشکسالی در کشور بر مبنای تصاویر ماهواره‌ای


عکس‌های برگزیده ستاره‌شناسی و نجوم در سال 2018