اخبار ویژه
تبلیغات

عکس‌های برگزیده ستاره‌شناسی و نجوم در سال 2018

عکس‌های برگزیده ستاره‌شناسی و نجوم در سال 2018

به گزارش راسخون؛ عکاس آمریکایی براد گلدپینت بر هزاران عکاس آماتور و حرفه‌ای فائق آمد تا بتواند جایزه بهترین عکاس 2018 نجومِ رصدخانه سلطنتی گرینویچ را از آن خود کند. علاوه بر جایزه 10.000 پوندی که به او داده شد، تصویرش قرار است زمان افتتاحیه موزه […]


عکس‌های برگزیده ستاره‌شناسی و نجوم در سال 2018به گزارش راسخون؛ عکاس آمریکایی براد گلدپینت بر هزاران عکاس آماتور و حرفه‌ای فائق آمد تا بتواند جایزه بهترین عکاس 2018 نجومِ رصدخانه سلطنتی گرینویچ را از آن خود کند.

علاوه بر جایزه 10.000 پوندی که به او داده شد، تصویرش قرار است زمان افتتاحیه موزه ملی دریانوردی لندن در بین عکس‌های برنده در معرض دید عموم قرار گیرد.

داوران مسحور این عکس هیجان‌انیگز گلدپینت شدند. این عکس در «مواب» شهری در ایالت یوتا آمریکا گرفته شده است. این عکس به طور شگفت‌انگیزی کنارهم قرارگیری سنگ قرمز بزرگ با راه شیری در سمت راست تصویر و کهکشان آندرومدا سمت راست تصویر را نشان می‌دهد. داورر این دوره از رقابت‌ها، ویل گیتر می‌گوید: «این عکس فوق‌العاده برای من، نشان از همه چیز دارد؛ بدین معنا که این عکس از یک عکاس حرفه‌ای در حوزه نجوم و ستاره‌شناسی گرفته شده است: رعایت تعادل بین نور و تاریکی، بافت‌های کنتراست، صداهای زمین و آسمان و عکاس، تنها زیر چتری از ستاره‌‌های زیبا، المان‌هایی است که در این عکس رعایت شده است.»

عکس‌های بقیه برندگان این دوره از رقابت‌های عکاسی در حوزه‌های دیگر نجوم نیز در پایین آمده است.  


 
الجزیره
 


مطالب مرتبط


آیا فشارخون بالا قابل درمان است یا فقط باید آن را کنترل کرد؟


گوشی تاشوی دو نمایشگره سامسونگ ماه بعد رونمایی می‌شود/تصاویر


آیا آمریکا می‌تواند اینترنت ایران را تحریم کند؟ + فیلم