اخبار ویژه
تبلیغات

کوه یخی در راه رسیدن به دوبی

کوه یخی در راه رسیدن به دوبی

به گزارش راسخون به نقل از فارس، یک شرکت مهندسی قصد دارد یک کوه یخ را از قطب جنوب به بندر دبی منتقل کرده تا منبع آب آشامیدنی شهروندان آن را تامین کند. براساس گزارش «بیزینس اینسایدر»،  دبی پرجمعیت‌ترین شهر امارات متحده عربی است و افزایش […]


کوه یخی در راه رسیدن به دوبی
به گزارش راسخون به نقل از فارس، یک شرکت مهندسی قصد دارد یک کوه یخ را از قطب جنوب به بندر دبی منتقل کرده تا منبع آب آشامیدنی شهروندان آن را تامین کند.

براساس گزارش «بیزینس اینسایدر»،  دبی پرجمعیت‌ترین شهر امارات متحده عربی است و افزایش جمعیت در آن می‌تواند بحران آب را به دنبال داشته باشد.


پیش‌بینی‌ها از رشد جمعیتی دبی نشان می‌دهد که تا سال 2030 بیش از 3.4 میلیون نفر مقیم این شهر بیابانی خواهند شد.شرکت مهندسی NABL در نوامبر گذشته، مطالعه‌ای را آغاز کرد تا به فرمولی اجرایی برای کشیدن یک کوه یخ در مسافت طولانی دست یابد.


این شرکت از تصویربرداری ماهواره‌ای برای جستجو و انتخاب کوه یخ مناسب که باید چیزی بین 610 تا 2100 متر طول داشته باشد استفاده می‌کند.


طبق گزارش «گجت‌نیوز»، سران شرکت اظهار امیدواری کرده‌اند که حتی اگر 30 درصد از کوه یخ انتخابی در طول مسیر آب شود، باز هم بتوان روی آن برای تامین 100 میلیون الی 200 میلیون متر مکعب آب شیرین حساب کرد. این حجم، کفاف آب آشامیدنی یک میلیون نفر برای مدت پنج سال را خواهد داد.