اخبار ویژه
تبلیغات

ساز ناکوک بازنشستگی مدیران بازنشسته چه آسیب‌هایی بر پیکره اقتصاد وارد می‌کند؟

ساز ناکوک بازنشستگی مدیران بازنشسته چه آسیب‌هایی بر پیکره اقتصاد وارد می‌کند؟

با کنار رفتن مدیران بازنشسته، باید ساز وکاری ترتیب داد که تجربیات آنها از دست نرود و‌ مدیران جدید، مجبور به آزمودن آزموده شده ها و تحمیل هزینه های بیشتر به بدنه دولت نشوند. به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد حسین […]


 چه آسیب‌هایی بر پیکره اقتصاد وارد می‌کند؟

با کنار رفتن مدیران بازنشسته، باید ساز وکاری ترتیب داد که تجربیات آنها از دست نرود و‌ مدیران جدید، مجبور به آزمودن آزموده شده ها و تحمیل هزینه های بیشتر به بدنه دولت نشوند.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد حسین برخوردار- مدیران بازنشسته که قرار است ظرف مدت قانونی، صندلی های مدیریت را ترک کنند، سیر امور اداری کشور را با بحران و چالش مواجه کرده اند.

آنها نه قدرت تصمیم گیری دارند و نه امکان پذیرش مسولیت دارند. انگیزه حل مشکلات را از دست داده اند و مکانیزم تصمیم گیری و تصمیم سازی ها متوقف شده است.

در شرایطی که مسئولین سطح بالای کشور از وقوع جنگ اقتصادی سخن می گویند، شایسته نیست که دستگاه های اقتصادی کشور دچار تعلل شوند.

فعالان اقتصادی بخش خصوصی بدلیل عدم تصمیم گیری مدیران رفتنی، آسیب دیده اند و در گرداب سرگردانی و فضای مبهم و ناپایدار غرق شده اند.

نکته قابل توجه اینکه با کنار رفتن مدیران بازنشسته، باید ساز وکاری ترتیب داد که تجربیات آنها از دست نرود و‌ مدیران جدید، مجبور به آزمودن آزموده شده ها و تحمیل هزینه های بیشتر به بدنه دولت نشوند.

دولت باید به دنبال تقسیم کار و تقسیم مسئولیت میان مدیران بازنشسته و مدیران جدید باشد تا تصمیم گیری ها مختل نشود و مسیری ریل گذاری شود که مدیران بازنشسته،پس از ترک صندلی های مدیریت، پاسخگوی عملکرد خود باشند.

سرعت تصمیم گیری ها در بدنه دولت کند و سنگین شده و فعالان اقتصادی، بلاتکلیف مانده اند.

 


مطالب مرتبط


پشت پرده پاداشهای نجومی پایان خدمت برخی مدیران دولتی


پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه