اخبار ویژه
تبلیغات

تلاش اتحادیه اروپا برای معاف کردن سوئیفت از تحریم‌ ایران

تلاش اتحادیه اروپا برای معاف کردن سوئیفت از تحریم‌ ایران

یک روزنامه مشهور نوشت، وزرای دارایی اتحادیه اروپا سعی خواهند کرد تا دولت آمریکا را متقاعد کنند تا ارتباط ایران با سیستم بین المللی پرداخت موسوم به سوئیفت را قطع نکند. به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه فایننشال تایمز امروز سه شنبه نوشت: […]


تلاش اتحادیه اروپا برای معاف کردن سوئیفت از تحریم‌ ایرانیک روزنامه مشهور نوشت، وزرای دارایی اتحادیه اروپا سعی خواهند کرد تا دولت آمریکا را متقاعد کنند تا ارتباط ایران با سیستم بین المللی پرداخت موسوم به سوئیفت را قطع نکند.

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری تسنیم، روزنامه فایننشال تایمز امروز سه شنبه نوشت: تحریم های واشنگتن علیه تهران به طور ساختاری همکاری اقتصادی سایر کشورها با جمهوری اسلامی را تغییر خواهد داد.

فایننشال تایمز افزود: وزرای دارایی اتحادیه اروپا تلاش خواهند کرد تا دولت آمریکا را متقاعد کنند تا ارتباط تهران با سیستم پرداخت سوئیفت را قطع نکند.

سوئیفت یک شبکه مالی بین المللی است که بیش از 11 هزار بانک در بیش از 200 کشور جهان عضو آن هستند.

یک دیپلمات اروپایی در این باره گفت: اگر بتوانید یک بانک را برای تحریم ها تعیین و مشخص کنید، هیچ نیازی نیست تا مجبور شویم سوئیفت را از ارتباط با ایران قطع کنیم.

این مساله‌ای است که وزرای دارایی اتحادیه اروپا قصد دارند در جریان دیدار با استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در حاشیه اجلاس سالیانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در اندونزی مطرح کنند.

پیش از این مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفته است که اعمال تحریم های جدید علیه ایران ، همکاری های اقتصادی سایر کشورها با تهران را به طور ساختاری تغییر خواهد داد.

پامپئو به این مساله اشاره نکرده است که آیا اگر مدیران سوئیفت همکاری خود با بانک های ایرانی را ادامه دهد، از سوی ایالات متحده با مجازات و تحریم هایی روبرو خواهند شد یا نه.