اخبار ویژه
تبلیغات

طرح جدید نمایندگان مجلس برای همسان‌سازی درآمد و مهریه

طرح جدید نمایندگان مجلس برای همسان‌سازی درآمد و مهریه

 عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند. محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه متأسفانه ورودی زندان‌ها در طی سالیان گذشته به دلیل جرائم […]


طرح جدید نمایندگان مجلس برای همسان‌سازی درآمد و مهریه عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه متأسفانه ورودی زندان‌ها در طی سالیان گذشته به دلیل جرائم و مشکلات مختلف ازجمله عدم توانایی پرداخت مهریه افزایش پیدا کرده است، گفت: بنابراین برخی از نمایندگان بحث کاهش کف مهریه را پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرحی از سوی نمایندگان برای کاهش کف مهریه به 55 سکه تدوین شده است، افزود: وکلای‌ ملت برای کاهش مشکلات زندان‌ها و حفظ بنیاد خانواده این  طرح را آماده کردند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه با شرایط فعلی اقتصادی پرداخت مهریه‌های بالا ممکن نیست، ادامه داد: برخی از نمایندگان به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند.

پور مختار با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت سکه پرداخت ماهانه یک سکه از توان بسیاری از مردان خارج است، افزود: قوه قضائیه درگذشته روال قانونی را در نظر گرفت مبنی بر اینکه برای پرداخت مهریه بیش از 110 سکه برخورد قضایی نمی‌شود؛ یعنی به دلیل عدم تامین مهریه از مجازات حبس استفاده نمی‌کند اما ممکن است به دلیل افزایش قیمت طلا و سکه بتوان 110 سکه را به 55 سکه کاهش داد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس با بیان اینکه وکلای ملت به دنبال به روز کردن قانون مهریه هستند، تصریح کرد: ما شاهد این هستیم که در وضعیت فعلی افرادی که قبلا مثلا ماهیانه یک میلیون تومان برای خرید سکه جهت پرداخت مهریه هزینه می‌کردند، در حال حاضر باید ماهیانه سه میلیون تومان بپردازند،  این در حالی است که فرد ممکن است 2 میلیون حقوق بگیرد؛ بنابراین باید به فکر همسان‌سازی درآمد و مهریه بود.

 

مطالب مرتبط:


درباره‌ی مَهریه


مهریه و حق حبس زن و شرایط و نتایج اعمال آن


سیر مهریه در طول تاریخ و در میان اقوام و ادیان مختلف