اخبار ویژه
تبلیغات

“خیانت ملی” چه نوع خیانتی است و مفهوم آن چیست؟

“خیانت ملی” چه نوع خیانتی است و مفهوم آن چیست؟

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی فضائلی در یادداشتی با عنوان خائنین به ملت و نظام بدانند… نوشت: واژه “خیانت” واژه پر استعمالی است و در زمینه های مختلف بکار برده می شود اما یکی از سنگین ترین و پرخسارت ترین خیانت ها، […]


"خیانت ملی" چه نوع خیانتی است و مفهوم آن چیست؟به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی فضائلی در یادداشتی با عنوان خائنین به ملت و نظام بدانند… نوشت:

واژه “خیانت” واژه پر استعمالی است و در زمینه های مختلف بکار برده می شود اما یکی از سنگین ترین و پرخسارت ترین خیانت ها، خیانت در حق یک ملت است.

“خیانت ملی” چه نوع خیانتی است و مفهوم آن چیست؟ بر اساس یکی از تعاریف،”خیانت” فعل عمدی یک فرد یا گروهی است که منافع یک قدرت بیگانه را در زمان صلح یا جنگ به زیان میهن خویش تأمین، و امنیّت کشور و نظام حکومتی را به مخاطره اندازد و مهم‌ترین مصادیق آن همکاری با دولت خارجی و گِرا دادن به بیگانه است.

دشمنی دولتمردان آمریکا با ملت و نظام ما جای تردید ندارد و بیش از آنکه ما بخواهیم برای آن استدلال ارائه کنیم، خود دولتمردان آمریکا به آن اذعان و اصرار داشته و دارند.

اگر ملتی اراده کرده باشد توسط دشمنش تحقیر نشود و با اعتماد به نفس درست و واقع بینانه، استقلال و عزت ملی خود را دنبال کند و دشمنش نیز روز به روز پلیدتر و البته در حال ضعیف تر شدن باشد، در چنین شرایطی تلاش و دعوت عده ای به کوتاه آمدن در برابر دشمن و تسلیم اراده و خواست نامشروع و زیاده خواهانه او شدن چه مفهومی جز خیانت دارد؟

آیا کسانی که به نام روشنفکر یا سیاستمدار یا تحلیلگر و یا هر نام دیگری در جهت تأمین اراده و خواست دشمن اقدام می کنند و ملت ایران را به تسلیم شدن و زانو زدن در برابر دشمن دعوت می کنند آگاهانه یا ناآگاهانه مزدور دشمن و پایگاه او نیستند؟


دولت و ملت با عظمت ایران و خصوصا” جوانان غیورش در زمانه ای که برخی ملت ها و دولت های دیگر، توسط غرب و بخصوص‌ آمریکا تحقیر می شوند و حکام آنها ذلیلانه به این تحقیر شدن ها واکنش نشان نمی دهند، عزمش را جزم کرده که همراه رهبر عزت مدارش، تحقیر نشود.

ملت شکست ناپذیر ایران مصمم است، دماغ کسانی که بدنبال تحقیر و ذلت ایران اسلامی هستند را به خاک بمالد و همچون سالار شهیدان، فریاد هیهات منا الذله سر دهد.

جمهوری اسلامی ایران با علم به مشکلات خود و راه پر پیچ و خمی که در پیش رو دارد مصمم است آنرا بپیماید و قله های عزت و پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کند.


این عزم و این تصمیم برخواسته از روی احساس و هیجان نیست و متکی به تجربه، ظرفیت های موجود و شناخت دقیقی است که از خود و دشمن دارد.


ملت سربلند ایران و خصوصا” جوانانش تجربه های موفق جهاد های نه گانه با طاغوت،تجزیه طلبان آغاز انقلاب، سازندگی،تروریسم منافق، متجاوزین بعثی،ترمیم خرابی های جنگ، تهاجم فرهنگی سال ۷۰،جهاد علمی دهه ۸۰ و تروریسم تکفیری را با خود دارد و امروز نیز “جهاد فکری و عملی برای گشودن گره های اقتصادی” را آغاز کرده است.

خائنین به ملت و نظام بدانند این جهاد همچون مجاهدت های قبل به ثمر خواهد نشست و اینبار فقط آمریکا نیست که از ملت ایران سیلی خواهد خورد!


و سخن آخر، فرازی از سخنان رهبر حکیم و شجاع انقلاب اسلامی در دیدار با بسیجیان در ورزشگاه آزادی:


《 دشمن میخواهد ملّت ایران را به این نتیجه برساند که بن‌بست است، راه‌حل وجود ندارد مگر پناه بردن به آمریکا و زانو زدن در مقابل آمریکا و تسلیم شدن در مقابل آمریکا. من صریحاً اعلام میکنم، من صریحاً اعلام میکنم: کسانی که در داخل کشور این فکر را که مطلوب و محبوب دشمنان است ترویج میکنند، اینها خیانت میکنند؛ این خیانت به کشور است. اینکه ما بر طبق میل دشمن ترویج کنیم که راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم، بزرگ‌ترین خیانت در حقّ ملّت است. البتّه این اتّفاق نمی‌افتد، من به حول و قوّه‌ی الهی و با همراهی شما تا جان و توان دارم، نخواهم گذاشت این اتّفاق در کشور بیفتد.》
 مطالب مرتبط:


رهبر انقلاب: تا جان در بدن دارم نمی گذارم خائنین به مقصود خود برسند/فیلم


علل زوال حکومت ها


بازاری خائن کیست؟! + تصویر