به گزارش ایسنا، سرهنگ “محمدرضا آمویی” اظهار کرد: این حادثه اسیدپاشی روز 26 فروردین در شهرستان اسلام آبادغرب رخ داد و با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه این حادثه در مقابل یکی از مدارس شهر اسلام آبادغرب رخ داد، ادامه داد: پس از حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد نوجوانی یازده ساله مورد حمله اسید پاشی قرار گرفته است.

 

 آمویی خاطرنشان کرد: این دانش آموز از ناحیه سمت راست صورت و پشت دو کتف مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود.

 

معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه عامیلن اسیدپاشی دو نفر بودند که یکی از آن ها پس از وقوع حادثه دستگیر شد، افزود: عامل اصلی نیز که جوانی 20 ساله بود، شب گذشته (هفتم اردیبهشت) پس از شناسایی مخفیگاهش در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.

 

وی ادامه داد: این فرد پس از بازجویی های فنی و تخصصی پلیس به جرم خود مبنی بر اسیدپاشی اعتراف و علت کارش را نیز اختلافات شخصی عنوان کرد.

 

آمویی ادامه داد: پس از تکمیل تحقیقات، متهم به همراه همدستش جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم تحویل مراجع قضایی شدند.

 

معاون اجتماعی انتظامی کرمانشاه در ادامه با دعوت مردم و خصوصا جوانان به صبر و شکیبایی، گفت: فکر نکردن به عواقب کار در هنگام عصبانیت می تواند چنین حوادث تلخی را رقم بزند و مشکلات فراوانی را ایجاد کند.

 

وی با اشاره به اقتدار پلیس در برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی افزود: سرانجام این افراد گرفتار شدن در چنگال قانون و تحمل مجازات است.