اخبار ویژه
تبلیغات

با مداخله بانک مرکزی کاهش نرخ ارز ادامه دارد

با مداخله بانک مرکزی کاهش نرخ ارز ادامه دارد

به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام آگاه نظام بانکی درخصوص اینکه ریزش قیمت ارز در بازار به دلیل استقبال از مداخله بانک مرکزی و همچنین توصیه کارشناسان اقتصادی برای استفاده از ابزارهای کنترلی بوده است یا اتفاق دیگری رخ داده است اظهار داشت: […]


با مداخله بانک مرکزی کاهش نرخ ارز ادامه داردبه گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام آگاه نظام بانکی درخصوص اینکه ریزش قیمت ارز در بازار به دلیل استقبال از مداخله بانک مرکزی و همچنین توصیه کارشناسان اقتصادی برای استفاده از ابزارهای کنترلی بوده است یا اتفاق دیگری رخ داده است اظهار داشت: براساس آخرین جزئیات روند کاهشی قیمت ارز در بازار به دلیل مداخله بانک مرکزی بوده که از روز گذشته آغاز شده و این روند ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: امیدواریم مداخله‌ بانک مرکزی ادامه یابد تا حباب و انتظارات ایجاد شده برای تقاضای ارز و تبدیل دارایی‌ها کاهش پیدا کند.

این مقام آگاه بانکی در پاسخ به این سوال که در بازار شایعه شده که برخی نهادها برای جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت دلار را روانه بازار کرده‌اند و ریزش قیمت به این دلیل است، با رد این موضوع گفت:‌ این بحث صحت ندارد و به دلیل رویکرد جدید بانک مرکزی و استفاده این بانک از ابزارهای مختلف روند ارز نزولی شده است.

به گزارش راسخون به نقل از فارس روز گذشته قیمت دلار از حدود ۱۷ هزار تومان تا ۱۳ هزار تومان کاهش یافته است و عده‌ای نیز قیمت‌های پایین‌تر را مطرح کرده‌اند. از بازار صرافان خبر می‌رسد که خرید و فروش متوقف شده و در موارد اندک دلار آن هم با قیمت پایین خریداری می شود و صرافان دلار نمی‌فروشند.

 مطالب مرتبط:


مابه‌التفاوت ارز دولتی و آزاد کجا خرج می‌شود؟


فرمول بانک مرکزی برای تعیین نرخ واقعی ارز


افزایش نرخ ارز منجر به گسترش هرچه بیشتر بیکاری خواهد شد / گلایه از بی‌توجهی دولت