مسعود حقیقت روز سه شنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: با توجه به تداوم گرما، کشاورزان مراقبت مزارع و محصولات خود باشند و با بهترین روش آبیاری در حفظ منابع تلاش کنند.

 

وی اظهار داشت: همچنین امروز و فردا ( سه شنبه و چهارشنبه ) برای برخی از مناطق شمال غرب به ویژه استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق پیش بینی شده است.

 

حقیقت ادامه داد: در بعدازظهر امروز در ارتفاعات البرز به ویژه البرز مرکزی و فردا و پس فردا در ارتفاعات هرمزگان رگبار پراکنده باران و احتمال رعد و برق وجود دارد.

 

وی گفت: امروز در برخی از نقاط استان هرمزگان و جنوب کرمان بروز پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست ، همچنین از اواخر امروز و فردا همچنان وزش بادهای 120 روزه در منطقه جنوب شرق به ویژه زابل انتظار می رود.

 

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنک ترین نقاط کشور

مدیرکل پایش سازمان هواشناسی کشور افزود: بیشینه دمای دیروز تهران 38 درجه رسید و امروز نیز در همین شرایط باقی می ماند؛ همچنین کمینه دمای امروز صبح پایتخت 26 درجه بود.

 

حقیقت گفت: دیروز دره شهر در استان ایلام و شوش در استان خوزستان با 49 درجه گرمترین و لاله زار در استان کرمان با 10 درجه خنک ترین نقاط کشور بودند.