اخبار ویژه
تبلیغات

ژاپن بصیر و ایران غافل !

ژاپن بصیر و ایران غافل !

  وزارت علوم و تحقیقات ژاپن ، را کاهش داده است تا آنها فرصت بیشتری برای ازدواج و فرزندآوری داشته باشند. امری که اگر در کشور ما انجام شود، حتما صدای اعتراض لیبرال‌های وطنی را در خواهد آورد و در نهایت به نام ، […]


ژاپن بصیر و ایران غافل !


 
وزارت علوم و تحقیقات ژاپن ، را کاهش داده است تا آنها فرصت بیشتری برای ازدواج و فرزندآوری داشته باشند. امری که اگر در کشور ما انجام شود، حتما صدای اعتراض لیبرال‌های وطنی را در خواهد آورد و در نهایت به نام ، به بایگانی سپرده خواهد شد!

، خانه داری و همسرداری است. ما این را به صراحت بیان می‌کنیم و هیچ ترسی از حمله مخالفان اسلام نداریم. چرا که وقتی پای دین به میان می‌آید، باید صراحت داشت و حکم خدا را به روشنی بیان کرد. ما پیروان آن امام همامی هستیم که فرمود: «جهاد المراة حسن التبعل» (1). این سخن صحیحی است که امام اول ما، هزار و چهارصد سال پیش به روشنی بیان فرموده و امروز کشور پیشرفته‌ای چون ژاپن، به ضرورتش پی برده است. اما افسوس که یعنی آن دسته از کسانی که همه پیشرفت و ترقّی ما را در کپی برداری صددرصدی از تمدن غرب می‌دانند، حتی نمی‌خواهند بازگشت نسبی غرب از راه طی شده‌اش را ببینند و در این مسیر کج، بازنگری کنند!

بی خجالت و تعارف باید گفت بانوانی که کار بیرون از منزل انجام می‌دهند، توانمندی جسمی و روحی لازم برای همسرداری و مادری را ندارند و اگر چه در بیرون از منزل درآمد کسب می‌کنند اما قطعا درون خانه، عملکرد موفقی نخواهند داشت.


زنی که روزانه هشت ساعت کار بیرون از منزل انجام می‌دهد، دیگر توانی و نایی ندارد که با ، غذا بپزد و اولی را با مهر و عطوفت روانه محل کار کند و دومی را در آغوش بکشد و سر و رویش را ببوسد! و در صورتی که بخواهد هر دو وظیفه را به بهترین شکل انجام دهد، فرسوده، خسته و بیمار خواهد شد و در نهایت هر دو بار را به زمین خواهد گذاشت؛ چه آن که جمع هر دو برای مردان سخت کوش هم دشوار است چه رسد به !

از سوی دیگر، با وجود داشتن درآمد و کسب استقلال مالی ، کمتر و کمتر خواهد شد و تا جایی پیش خواهد رفت که در مقابل شوهر بایستد و اساسا اطاعت و تمکین را بی‌معنا قلمداد کند ! در حقیقت اسلام، با واجب نمودن نفقه بر مرد و تمکین بر زن، نوعی پیوند متوازن میان این دو برقرار ساخته است و طبعا در صورتی که توازن به هم بخورد، شیرازه خانواده از هم می‌پاشد.


آفت دیگر در به هم خوردن است. بدون تردید زنان، لطیف‌تر و حساس‌تر و آسیب پذیرتر از مردان‌اند. انجام کارهای سنگین و طولانی، ـ که معمولا کارهای بیرون از منزل چنین‌اند ـ عطوفت زنانه آنان را می‌گیرد و لطافت دلبرانه‌شان را به صلابت مردانه بدل می‌کند.


این سه آسیب، به ذهن مدیران ژاپنی رسیده است و از این روی، مسیر توسعه‌ای خویش را تغییر دادند اما غرب پرستان، همچنان در پی کپی برداری ناشیانه از تمدن غرب‌اند.


 


 


 

(1): وسایل الشیعه، ج ۱۱، ص ۱۵.

پیامدهای اشتغال زنان (بخش اول)


پیامدهای اشتغال زنان (بخش دوم)


پیامدهای اشتغال زنان (بخش سوم)


وظیفه ی مادران شاغل


زن دانشمند یا بانوی خانه دار؟