اخبار ویژه
تبلیغات

طلاقِ مجازی !

طلاقِ مجازی !

 مدتی است در جامعه ایران فعالیت هایی توسط خانواده ای آغاز شده که هدف آن ها تخریب خانواده است! احتمالا در چند سال اخیر، در میان اطرافیانتان بارها نام را به عنوان انتخاب راه آخر شنیده باشید. راهکاری که زمانی عروس و داماد فکرش […]


ِ مجازی !
 مدتی است در جامعه ایران فعالیت هایی توسط خانواده ای آغاز شده که هدف آن ها تخریب خانواده است!


احتمالا در چند سال اخیر، در میان اطرافیانتان بارها نام را به عنوان انتخاب راه آخر شنیده باشید. راهکاری که زمانی عروس و داماد فکرش را هم نمی توانستند از سرشان بگذرانند. اما چطور می شود که زن و مرد با آن عشق گرمی که زمانی به یکدیگر داشتند حالا خود را در یک قدمی می بینند؟

در سال 1297 در ایران ثبت احوال تاسیس شد. نهادی که موظف بود احوالات مردمان را به همراه سرآمد آن ثبت کند. سال ها گذشت و آمار ثبت احوال به عنوان منبعی برای تحلیل اتفاقاتی از جمله ازدواج و مورد استفاده قرار گرفت. در حدود بیست و چهار هزار طی یک سال در دفتر خاطرات ایران یا همان ثبت احوال به ثبت رسید. این سیب در هوا آنقدر چرخید تا به رسید؛ حدود نود و چهار هزار در این سال!


حالا ماجرای وارد فاز جدیدی شده است. این یعنی صد و چهل و دو هزار در !


بعد از گذشت چندسال به می رسیم. اما این بار نمودارهای ، رقم صد و هشتاد و یک هزار را آن هم فقط در طی همین سال به ما نشان می دهند!


این یعنی رشدی کمتر از دو برابر نسبت به ده سال قبل!

حال سوال اینجاست که رشد اینچنین پرشتاب و فزاینده ای از کجا آب می خورد؟


مشکلات زیادی مانند و اعتیاد و این دست از آسیب ها که در سالیان گذشته نیز خودنمایی می کرده اند کم و بیش وجود داشته اند، اما صدرنشین این اتفاقات که موجب برهم زدن ناگهانی آن روند شده چه کسی می تواند باشد؟


در این چند سال اخیر مگر چه چیزی به زندگی مردم روی آورده که معادله را اینطور وحشیانه به هم زده است؟!
فضای مجازی صرفا یک نرم افزار و یا سایت نیست. از گروه های مختلف غیرمفید گرفته تا انواع و حواشی ای که در دایرکت های این فضا به وقوع می پیوندند فقط بخشی از فضای مخرب مجازی است.


آیا فضا های مجازی هیچ منفعتی را برای شهروندان ندارند؟


واضح است که فواید قابل توجهی را دارند به شرط آن که گواهینامه و فرهنگ استفاده از این اسب سرکش را همه کاربران داشته باشند. اما


کدام فرهنگ؟ وقتی عده ای به نام فرهنگ، تَن او را داخل قبر کرده و با رفتارشان هرلحظه او را به لرزه می اندازند!


افرادی هستند که خصوصی ترین تصاویر فردی شان را که تماشای آن به جز برای همسرشان مناسب هیچ شخص دیگری نیست را به نمایش می گذارند! حال آیا می توان عنوانی به غیر از جفا در حق فرهنگ را به این رفتارهای بدون چهارچوب اختصاص داد؟!

پس علاوه بر فرهنگ نیاز به نیز هست تا شاهد سر در آوردن افرادی مگس صفت داخل دیگران نباشیم.


خیانت یک خانم به همسرش و یا عدم تعهد مردی به خانواده اش، در این فضا بدون سختی چندانی مهیا می شود!


بی بند و باری همان مسئله ای است که اسلام از همان ابتدای ظهورش هشدار های لازم را نسبت به آن با بیان های مختلف گوشزد کرده است.

مشاهده مکرر روابط آزاد دیگران و آشنا شدن هر روزه با صورت ها و اندام های متنوع ! چه چیزی را به جز برای بسیاری از کاربران به وجود می آورد؟!


چگونه می توان منکِر تاثیر منفی افرادی در گروه ها و پیج ها باشیم که علناً یا مخفیانه هرزگی را به عنوان سبک زندگی خود انتخاب کرده اند؟

در بسیاری از موارد نیز زندگی ها به پایان و جدایی رسمی نمی رسند اما آنقدر می شوند که این خود آغاز داستان دیگریست. در اینجا نیز همچنان جای فرهنگ خالی است که بگوید استفاده از این فضا حد و اندازه ای معقول را باید داشته باشد. شاید جالب توجه باشد که فضای مجازی را در کنار دیگر مخدر ها همچون شیشه و تریاک بگذاریم. آری!


به خوبی آشکار است که ذکر این مطالب به ناچار ما را به این می رساند که شنا کردن در این دریای طوفانی نیاز به کنترل و دقت دارد حتی اگر شما ، همسرتان و یا فرزندان تان شناگران قابل اعتمادی باشید!
 

 

ازدیاد به خاطر حضور در شبکه های مجازی


سونامی و راه‌های مقابله با آن


عشق و عاشقی مجازی چه عاقبتی دارد؟


سبک زندگی مدرن و افزایش آمار