اخبار ویژه
تبلیغات

چند کلامی با حجت الاسلام زائری

چند کلامی با حجت الاسلام زائری

 با عرض سلام خدمت حجت الاسلام زائری که به نظر بنده یکی از فعالان فرهنگی و اهالی دغدغه مند حوزه و مباحث فرهنگی هستند. همه می دانیم که و تقریبا نسبت به حوادث دانه درشت و قابل توجّه این فضا واکنش هایی را هم […]


چند کلامی با حجت الاسلام زائری
 با عرض سلام خدمت حجت الاسلام زائری که به نظر بنده یکی از فعالان فرهنگی و اهالی دغدغه مند حوزه و مباحث فرهنگی هستند. همه می دانیم که و تقریبا نسبت به حوادث دانه درشت و قابل توجّه این فضا واکنش هایی را هم نشان داده اند که خطاب بنده هم به واکنش ها و تحلیل های ایشان است که عکس العمل هایی را از دوستان و مخالفان بدنبال داشته است. یکی از آخرین اظهارات ایشان که صفحه ی اینستگرام او توسط پلیس فتا بسته شده و با شرکت در یک مستند به اعتراف درباره نیت و هدفش از انتشار رقص هایش بسیار خبر ساز شده است.
«طبیعی است که من نه اهل رقصم و نه دنبال بی حجابی! اما وقتی به صفحه نامناسبی در اینستاگرام برسم من نگاه نمی کنم و رد می شوم، دلیلی ندارد معرکه بگیرم و دنیا را به هم بریزم!


معنای این حرف بی اهمیت دانستن حدود الهی و ضوابط شرعی نیست! خدا نکند بخواهم حرمت گناه را کم کنم. گناه، گناه است اما بزرگ و کوچک دارد و مهم و مهم تر دارد!


بحث اولویت هاست!
*شما قطعا مخالف این ناهنجاری ها و گناه کردن ها هستید و دغدغه حفظ حدود الهی را دارید چون در قرآن برای و را وعده داده است.


*بحث اولویت بندی در برخورد با گناهی که درصد خرابی آن بیشتر از دیگر گناهان است. این هم به نظر مهم و در این شرایط حساس و خسته گی مردم از اوضاع اقتصادی و سختی معیشت، قابل توجه بود.


*قطعا یکی از علل دین گریزی که مورد ارتکاب واقع شده است. بله هر چی منطقی تر برخورد کنیم، رفتار هایی منطقی را از مردم و علاقه مندان به دین خواهیم دید.


بنده خصوصا این بخش سخنان ایشان را نقل کردم تا در قسمت نقد سخنان بعدی ایشان جانب انصاف را رعایت کرده باشم. ایشان در پست دیگری یک عکس نوشته با این مظمون –که بنده بلد کردم- منتشر کردند:                          


«قرن ها ادبیات اباحی و جنسی آیا چیزی از اقتدار و صلابت فکر دینی کاست؟


غالب شعرا هزلیات دارند و غالب تصویرگران نقش هایی که قابل نشر نیست! ‌

چرا بزرگان مدعی این نکته ساده و کوچک را نمی فهمند؟


»

بنده همین عکس نوشته را در استوری اینستای شخصی ام  به نقل از ایشون منتشر کردم و منتظر عکس العمل بعضی منتقدان کم سواد همیشه در صحنه بودم که دیدم یک نفر نوشت:


یکی از روحانی های فاسد.


در جواب گفتم: تحمل نقد مخالف از سیره رئیس مذهب جعفری بود.


جواب داد: مخالف کسی است که به اسم اسلام تیشه به ریشه اسلام نزد.
*مراقب باشید و یا دوست دارند آنچه به نفعشان است را از حرف هایتان برداشت کنند و الّا هر دو مطلب شما گویای این است که شما چه مطالبلاتی را در سر دارید.


*طی دو روز اخیر انچه توسط کانال های معاند و افرادی که حتی دغدغه دین ندارند منتشر شده این است که شما روحانی روشن فکر و یا مخالف نظام هستید و همه این افراد به انتشار مطلب دوم شما پرداختند، یعنی این نقد برایشان دلچسب بود. کانال هایی که دنبال انتشار بودند هم شما را با این ادبیات همراه و موافق خود دانسته با انتشار مطلب دومتان برای خود کیفی کردند که از نوع ارسال مطلبشان مشخص بود در دلشان قند آب می شد که یک روحانی انقلاب و سیستم آخوندی را اینطور نقد می کند.


قطعا شما این قصد را ندارید و امثال بنده هم از این سوء استفاده ها با توجه به شناختم از شما، رنج می بریم و بهترین زمان در این برهه این به نظر می رسد که کمی این مطالب دقیق را برای نا اهلان بیان نکنید و یا طوری مطرح نکنید که به راحتی بشود از آن سوء برداشت کرد.


*کاش توضیح می دادید ، ما روایت زیادی داریم که یک گناه چه بلایی به سر فرد و جامعه می آورد ولی چطور به قول شما “” نمی تواند آسیبی به دین بزد؟ این کلی گویی ها که مثلا در غرب طرف در اوج فراهم بودن گناه ولی دعای کمیل می خواند همان خوراک رسانه های بیگانه است.
 

رقصنده‌هایی که دستگیر و آقازاده‌هایی که اعدام شدند


فریاد بزن مائده !