اخبار ویژه
تبلیغات

دامپزشکی: مردم منطقه نگران نباشند؛ این بیماری قابل انتقال به انسان نیست

دامپزشکی: مردم منطقه نگران نباشند؛ این بیماری قابل انتقال به انسان نیست

به گزارش ، رئیس اداره دامپزشکی بافت در ارتباط با خطر شیوع بیماری طاعون در پارک ملی «خبر» گفت: «ppr یا طاعون نشخوار کنندگان کوچک» با انسان مشترک نبوده و قابل انتقال به انسان نیست و فقط دام‌های کوچک به این بیماری دچار می‌شوند. […]


دامپزشکی: مردم منطقه نگران نباشند؛ این بیماری قابل انتقال به انسان نیستبه گزارش ، رئیس اداره دامپزشکی بافت در ارتباط با خطر شیوع بیماری طاعون در پارک ملی «خبر» گفت: «ppr یا طاعون نشخوار کنندگان کوچک» با انسان مشترک نبوده و قابل انتقال به انسان نیست و فقط دام‌های کوچک به این بیماری دچار می‌شوند.


پوریا امجدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بافت اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی دامپزشکی واکسینه کردن رایگان علیه بیماری «ppr طاعون نخشوار کنندگان کوچک» به ویژه در مناطق هم‌مرز با پارک ملی خبر است که هر ساله انجام می‌شود.


رئیس اداره دامپزشکی بافت بیان داشت: تمام مناطق روستایی و عشایری هم‌مرز با منطقه پارک ملی خبر واکسینه رایگان می‌شوند و تاکنون در سال جاری، 9 هزار و 850 رأس دام علیه بیماری ppr واکسینه شده‌اند.


وی با بیان اینکه مردم و دامداران نگران نباشند چراکه گزارشی از بیماری در دام‌های روستایی و عشایری نداشتیم، گفت: کار دیگری که با همکاری محیط زیست انجام شده بحث ضد عفونی و تمیز کردن منابع آب و در اختیار قرار دادن علوفه تازه و آب بهداشتی برای دام‌ها بوده است.


رئیس اداره دامپزشکی بافت خاطرنشان کرد: ppr یا طاعون نشخوار کنندگان کوچک با انسان مشترک نیست و قابل انتقال به انسان نیست و فقط دام‌های کوچک به بیماری دچار می‌شوند.
جزینی‌زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان امروز در نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس کرمان مبنی بر تأیید بیماری طاعون در پارک ملی خبر اظهار کرد: بیماری مشترک طاعون نشخوارکنندگان کوچک بین دام وحشی و اهلی و همچنین انسان باید کنترل شود.


وی با بیان اینکه بیش از 50 لاشه دام بیمار در پارک ملی خبر سوزانده و دفن و بیماری کنترل شده است، افزود: در ارتباط با این مسئله به مدیریت بحران استان نامه زده شد برای تخصیص اعتبارات که هنوز پاسخی نگرفتیم و نشستی برگزار نشده است.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان افزود: و این موضوع توجه بیشتر مسؤولان استان را می‌طلبد.