اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,افکت هوش مصنوعی

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، پای هوش مصنوعی به دنیای تولید ویدئوموزیک‌ها نیز باز شده است. به تازگی شرکت اینتل از یک سامانه هوش مصنوعی برای “کریس لی” (Chris Lee) ستاره پاپ چینی رونمایی کرده است که در یکی از موزیک‌ویدئوهای وی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

سازندگان این سامانه موفق شدند جلوه‌های تصویری زیبایی از بارش باران و جاری شدن آب بر روی صورت خواننده را در کلیپ مورد نظر ایجاد کنند.

 

این سامانه با استفاده از یادگیری ماشین و آنالیز همزمان وضعیت چهره فرد می‌تواند طوری قطرات باران و آب را بر روی صورت وی و بخش‌های دیگر تصویر ایجاد کند که طبیعی به نظر برسد.

 

با استفاده از این سامانه می‌توان بخش زیادی از کار را از دوش تیم فیلمبرداری و صحنه‌پردازی برداشت و آن را با استفاده از این سامانه پیاده‌سازی کرد.

 

این سامانه به هنرمندان و سینماگران کمک می‌کند که بیشتر بر روی جنبه‌های هنری کار خود تمرکز کنند و مباحث فنی دغدغه کمتری برای آنها ایجاد کند.

 

این تیم هنری اعلام کرده‌اند در حال حاضر به دنبال ایجاد رئالیسم مطلق با استفاده از این سامانه نیستند و صرفا در حال کار برای شناخت قابلیت‌های این سامانه هوشمند هستند.