در شرایطی که همه نگاه‌ها به جام جهانی و درخشش ملی‌پوشان ایرانی در روسیه است، نقل‌وانتقالات لیگ هجدهم بازار داغی دارد. سپاهان و استقلال یکه‌تاز نقل‌وانتقالات هستند و به نظر می‌رسد امیر قلعه‌نویی و شفر رقابت برای لیگ هجدهم را از بازار نقل‌وانتقالات آغاز کرده‌اند!

البته سپاهان بیشتر به دنبال ستاره‌هاست اما شفر دنبال بازیکنان جوان و مستعد است و اتفاقا در یکی، دو روز اخیر با جذب چند بازیکن مستعد تیم‌های پایه‌ای حسابی سر و صدا کرده است. باشگاه پرسپولیس هم با وجود محرومیت از نقل‌وانتقالات با استفاده از بند و تبصره‌های مختلف در حال دور زدن محرومیت است و اتفاقا چند ستاره را هم نشان کرده است. در لیست برانکو بازیکنانی چون سروش رفیعی و مهدی ترابی دیده می‌شوند که از قضا پیشنهادهای داخلی و خارجی هم دارند. این 2 بازیکن سرشناس برای عقد قرارداد با پرسپولیس چراغ سبز نشان داده‌اند اما مشکل اینجاست که یا باید نیم‌فصل بیرون بنشینند یا با یک تیم برای نیم‌فصل قرارداد ببندند و در نیم‌فصل دوم که مشکل پرسپولیس حل شد سرخ‌پوش شوند. البته مشکل ترابی فقط این نیست او با سایپا قرارداد دارد و علی دایی سرمربی این تیم به شدت مخالف جدایی اوست.

در مورد سروش این روزها اخبار زیادی شنیده می‌شود این‌که با فولاد یا نساجی به توافق رسیده یا این‌که قرار است لژیونر شود. اما موثق‌ترین خبر درباره این هافبک طراح این است که او به شدت مورد علاقه برانکوست به خصوص حالا که محسن مسلمان هافبک بازیساز و بهترین پاسور لیگ و پیشین پرسپولیس از این تیم جدا شده و جایش خالی است. به گفته منابع موثق، سروش هم به شدت علاقه‌مند است دوباره با برانکو کار کند و از این رو گویا قرار است جلسه‌ای با این مربی داشته باشد. برانکو روز جمعه از کرواسی به تهران برمی‌گردد و بر اساس شنیده‌ها سروش شنبه یا یک‌شنبه دیداری با برانکو خواهد داشت تا با او درباره آینده‌اش مشورت کند. سروش می‌خواهد مطمئن شود که در صورت عقد قرارداد با تیم دیگر برای نیم‌فصل در نقل‌وانتقالات زمستانی آیا در لیست برانکو جای خواهد داشت یا نه؟ اگر او از تصمیم برانکو مطمئن شود آن وقت هفته آینده تصمیم نهایی‌اش را می‌گیرد.

و اما در مورد مهدی ترابی، ستاره ملی‌پوش سایپا شرایط کمی پیچیده‌تر است. او یک سال دیگر با سایپا قرارداد دارد و از طرفی در چند سال اخیر همواره به پرسپولیس ابراز علاقه کرده و برانکو هم هر فصل خواستار جذب او شده است. ترابی که همراه تیم ملی در روسیه بسر می‌برد با وجود این‌که احتمال دارد مشتری خوب اروپایی پیدا کند، همچنان برای پرسپولیسی شدن ابراز تمایل می‌کند و همین مسئله باعث شده در بین هواداران پرسپولیس محبوب شود. محبوبیت او البته برای علی دایی چندان خوشایند نبوده چراکه برخی از هواداران پرسپولیس به سرمربی سایپا که مخالف اصلی انتقال ترابی به پرسپولیس است اعتراض‌های تندی داشته‌اند. هجمه‌هایی به او از سوی برخی هواداران پرسپولیس صورت گرفته و آن‌ها دایی را متهم کرده‌اند که فقط در کلام و حرف به پرسپولیس تعصب دارد و موقع عمل جا می‌زند و این‌که چرا ترابی را به پرسپولیس منتقل نمی‌کند. گویا درویش، مدیرعامل سایپا که دوستی دیرینه‌ای با علی پروین دارد مخالفتی با انتقال ترابی نداشته اما علی دایی با توجه به حضور تیم سایپا در لیگ قهرمانان فصل آینده روی حفظ مهاجم ملی‌پوش خود تاکید کرده به خصوص این‌که او علی قلی‌زاده بهترین پاسور فصل گذشته‌اش را هم از دست داد و راهی شارلوا شد. جالب اینجاست که شایعه شده ترابی از دست دایی ناراحت است و می‌خواهد با دریافت دفترچه اعزام به خدمت، خود را بازیکن سرباز اعلام کند و به تیم تراکتورسازی برود البته ظاهرا شایعه‌سازان فراموش کرده‌اند که تراکتورسازی با واگذاری سهامش به زنوزی مالک باشگاه گسترش فولاد دیگر نظامی محسوب نمی‌شود و ترابی اگر سرباز شد باید در ملوان یا فجرسپاسی بازی کند!

 

منبع : خبرورزشی