اخبار ویژه

یک پرواز فوقِ فرست کلاس

یک پرواز فوقِ فرست کلاس

 ماه مبارک رمضان بهترین فرصت بندگی است و اتصال همیشگی با خدا برقرار کردن. ، مثل میوه گیلاس که به یک بند نازک به درخت وصل هست ، تا وقتی آن بند هست آب و باد و خورشید در جهت رسیدن و پخته شدن […]


یک پرواز فوقِ فرست کلاس
 ماه مبارک رمضان بهترین فرصت بندگی است و اتصال همیشگی با خدا برقرار کردن. ، مثل میوه گیلاس که به یک بند نازک به درخت وصل هست ، تا وقتی آن بند هست آب و باد و خورشید در جهت رسیدن و پخته شدن و خوشمزگی گیلاس قرار دارند ، اما همین که این بند قطع بشود، این عوامل در جهت پوسیده شدن و پلاسیدن گیلاس در حرکتند. ماه رمضان فصل اتصال و بند شدن به خداست.

که ای وای همه مشغول روزه خوردن هستند و گناه کردن، اما خداوند ناامید نیست، در جریان هستید که فرعون ۴۰ سال در بنی اسرائیل بچه های شیرخواره را سر می برید «وَیُذَبِّحُونَ أَبْنَاءَکُمْ  »{1} اما خداوند به موسی و هارون دستور داد با او به نرمی سخن بگویید «فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَیِّنًا» که «لَعَلَّهُ یَتَذَکَّرُ أَوْ یَخْشَى »{2} شاید از خدا بترسد و متنبه شود. پس خداوند برای بنده های بد خود هم برنامه دارد و نا امید نیست.

فرزندشان یک ناهار یا شام به خانه شان بیاید، مخصوصا بگویند پسری که ۲۰ سال با شما قهر بوده، امشب افطاری مهمان شماست.


این پدر و مادر از شادی بال بال می زنند، خانه را آب و جارو می کنند، اصلا برای بچه های بدشان بیشتر نگرانند!! مادر بیشتر نگران بچه های ناخلفش هست و زمانی خوشحال می شود که ببیند پسر ناخلف هم آمده و سر سفره نشسته است.

خداوند که همیشه به خوبها سر نمی زند، سراغ بدها هم می رود.


خدا ما را دوست دارد اما از عمل بد ما انزجار دارد،، هیچوقت این جمله را نگو ؛ به فرزندت بگو من دوستت دارم اما از کارهای تو بدم می آید ، بچه ات را طرد نکن ، بلکه در آغوشش بگیر، بگو پسرم از اینکه داد میزنی بدم می آید، از اینکه کفشت را پرت می کنی بدم می آید، اما خودت را دوست دارم.

، بلکه عمل انساها را مورد عتاب و عقاب قرار داده است.


امام حسین علیه السلام هم آمد استقبال حر و هم بدرقه اش کرد. در آغوشش گرفت و حتی به روی حر هم نیاورد که چه گناه بزرگی را مرتکب شده ای!!!


نیر تبریزی چقدر زیبا سروده :

 

 
{1}. سوره مبارکه ابراهیم، آِیه ۶.


{2}. سوره مبارکه طه، آیه ۴۴.

رمضان، ماه ضیافت رحیمیّه الهی است


چه بهره‌ای از ماه مبارک رمضان بردیم


۵ هدیه خداوند به روزه‌داران


حلول ماه رمضان ، افول شیطان