اخبار ویژه

اعلام درصد مشارکت در انتخابات پارلمانی ۷ استان عراق

اعلام درصد مشارکت در انتخابات پارلمانی ۷ استان عراق

به گزارش به نقل از فارس، میزان مشارکت مردمی در هفت استان عراق از 7 صبح تا 12 ظهر امروز (شنبه) اعلام شد. شبکه خبری السومریه به نقل از کمیسیون انتخابات عراق گزارش داد که درصد مشارکت در استان «بابل» از ساعت هفت صبح […]


اعلام درصد مشارکت در انتخابات پارلمانی ۷ استان عراق


به گزارش به نقل از فارس، میزان مشارکت مردمی در هفت استان عراق از 7 صبح تا 12 ظهر امروز (شنبه) اعلام شد.

شبکه خبری السومریه به نقل از کمیسیون انتخابات عراق گزارش داد که درصد مشارکت در استان «بابل» از ساعت هفت صبح تا ظهر امروز، 27 درصد است.

طبق آمار کمیته انتخابات، درصد مشارکت در استان «میسان» طی پنج ساعت اول برگزاری انتخابات به 23 درصد رسید. یک منبع مسئول وابسته به کمیته انتخابات عراق در استان «کرکوک» نیز اعلام کرد که درصد مشارکت در این استان حدود 24 درصد است.

اهالی استان «واسط» تا ظهر امروز 25 درصد و استان «المثنی» 21 درصد شرکت کرد‌ه‌اند. درصد مشارکت مردمی در استان «الدیوانیه» عراق 28 درصد و در استان «دیاله» نیز 30 درصد اعلام شده است.

گفته می‌شود پس از آنکه ممنوعیت آمد و شد خودروها در برخی استان‌ها رفع شده است، میزان مشارکت در برخی نقاط در ساعات پایانی روبه افزایش گذاشته است. 

انتخابات پارلمانی عراق از صبح امروز شنبه در سراسر این کشور آغاز شد و روند أخذ رأی تقریبا در عموم استان‌ها در آرامش برگزار شد. حدود 25 میلیون عراقی در 18 استان که 3.5 میلیون آن، برای نخستین بار رای می‌دهند، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

انتخابات 2018، چهارمین انتخابات پارلمانی بعد از سقوط رژیم بعث در عراق است که نتیجه آن انتخاب 328 نماینده خواهد بود. هفت هزار نامزد در قالب ائتلاف‌های متعددی از جمله ائتلاف «النصر»، «الفتح»،‌ «دولة القانون»، «القرار العراقی» و «سائرون» با هم رقابت کردند.


/2759/