اخبار ویژه
تبلیغات

توزیع گسترده کالاهای اساسی در شبکه توزیع منتخب در ماه مبارک رمضان / ۱۵درصد زیر قیمت

توزیع گسترده کالاهای اساسی در شبکه توزیع منتخب در ماه مبارک رمضان / ۱۵درصد زیر قیمت

به گزارش به نقل از خبرگزاری صداوسیما، شهرام میرآخورلو معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دربرنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: سیاست های تنظیم بازار بر اساس تجربه سال گذشته اقلام اساسی مانند گوشت قرمز، برنج، روغن، مرغ، قند و شکر ذخیره سازی […]


توزیع گسترده کالاهای اساسی در شبکه توزیع منتخب در ماه مبارک رمضان / ۱۵درصد زیر قیمت


به گزارش به نقل از خبرگزاری صداوسیما، شهرام میرآخورلو معاون سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دربرنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما گفت: سیاست های تنظیم بازار بر اساس تجربه سال گذشته اقلام اساسی مانند گوشت قرمز، برنج، روغن، مرغ، قند و شکر ذخیره سازی و قیمت آنها مشخص شده است و هیچ نگرانی بابت تامین اقلام اساسی وجود ندارد. ­

او گفت: برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان اقلام حمایتی از ۵ تا ۱۵ درصد ارزانتر توزیع خواهد شد.

میرآخورلو گفت: اگر در شبکه های توزیع کالا اتفاقی صورت گیرد بلافاصله آن مشکل را رفع خواهیم کرد و محصولات با اطمینان کامل در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.همچنین ابراهیم درستی نایب رئیس اتاق اصناف هم در این برنامه گفت: اتحادیه ها شبکه های توزیع هستند و با توجه به جلساتی که برگزار شد افزایش قیمت کالاهای اساسی نخواهیم داشت.

نایب رئیس اتاق تهران گفت: سوپر مارکت ها و خرده فروش های مواد غذایی در اجرای طرح تنظیم بازار با ستاد همکاری خواهند کرد.محمدعلی اسفنانی معاون سازمان تعزیرات حکومتی نیز در این برنامه گفت: در شانزده منطقه از تهران گشت نظارت و بازرسی قیمت ها صورت گرفت و تمهیدات لازم برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان دیده شد.

اسفنانی گفت: سازمان تعزیرات آمادگی دارد تا در صورت ارائه گزارشات مردمی درباره تخلفات احتمالی، به سرعت به این موارد رسیدگی کند.

او گفت: امروزه کمتر شاهد احتکار محصولات در بازار هستیم و عمده تخلفات در گرانفروشی است.مهدی کاظم‌نژاد قائم‌مقام بازرگانی وزارت جهادکشاورزی هم در ارتباط تلفنی با استودیو تیتر امشب گفت: چند سالی است که ستاد تنظیم بازار برای حمایت از اقشار آسیب پذیر، طرحی را با عنوان ضیافت رمضان اجرا می کند.

او گفت: هدف اصلی ستاد تنظیم بازار حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان است.

قائم‌مقام بازرگانی وزارت جهادکشاورزی درباره قیمت برخی از اقلام تنظیم بازاری گفت:در ماه مبارک رمضان هرکیلوگرم گوشت مرغ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان، گوشت قرمز منجمد ۲۳ هزار تومان، برنج ۱۱۲۱ هندی ۵ هزار و ۶۰۰ تومان، برنج تایلندی ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، تخم مرغ شانه‌ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه خواهد شد.

کاظم‌نژاد گفت: در صورت اعلام نیاز از سوی کارگروه تنظیم بازار استان ها ، آمادگی داریم اقلام مورد نیاز آنها را به سرعت تامین کنیم.

قائم‌مقام بازرگانی وزارت جهادکشاورزی گفت: اقلام اساسی وقتی ارزانتر از بازار توزیع می شوند نیازمند نظارت است.

او گفت: اولویت عرضه کالاهای اساسی تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره ای، تعاونی ها و میادین میوه و تره بار است ولی کارگروه های تنظیم بازار در استان ها بنا به  تشخیص و نیاز بازار استان، می توانند شبکه های توزیع دیگری هم به آن اضافه کنند.


/2759/