تیم فوتسال بانوان کشورمان موفق شدند با برتری پر قدرت ۵ بر ۲ مقابل ژاپن برای بار دوم به عنوان قهرمانی در فینال مسابقات آسیا دست یابند. در این میان درخشش زیبای فرزانه توسلی دروازه بان این تیم را نباید نادیده گرفت

فرزانه توسلی

فینال دومین دوره رقابت های فوتسال قهرمانی بانوان آسیا دیروز (شنبه) به میزبانی تایلند برگزار شد و ایران با برتری ۵ بر ۲ برابر ژاپن برای دومین پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. البته در این دیدار ۲ گل نیز دریافت کرد اما بی شک ستاره اول بانوان ایرانی در این دیدار فرزانه توسلی بود.

ملی پوشان ایران در نیمه اول نمایش خوبی نداشتند و در اکثر دقایق در دفاع بودند اما نمایش خوب توسلی اجازه باز شدن دروازه تیم ملی را نداد. دروازه بان ایران نزدیک به ۱۰ موقعیت مناسب را از ژاپنی ها گرفت تا تیم ملی بتواند نیمه اول را با تساوی به پایان برساند.

لحظه جالب این دیدار اما در اواسط نیمه اول رقم خورد. توسلی ضربه آرام بازیکنان ژاپن را در شرایطی که تیم ملی تحت فشار بود با پا استپ کرد و سپس با آرامش خاطر چند روپایی زد و با یک حرکت نمایشی توپ را جمع کرد تا اعتماد به نفس خود را به رخ بازیکنان حریف بکشد و به ملی پوشان ایرانی نیز روحیه دهد؛ رفتاری شبیه به آنچه احمدرضا عابدزاده در دیدار حماسی ایران و استرالیا انجام داد تا تیم ملی ایران را در بازی حفظ کند و البته هر دو چهره با استایل خاص خود، در این کار موفق بودند.

فرزانه توسلی

فرزانه توسلی دروازه بان تیم ملی فوتسال بانوان

توسلی در نیمه دوم نیز درخشید اما بعد از آنکه بازیکنان حریف از پاور پلی و ۵ بازیکن در خط حمله استفاده کردند، دو مرتبه دروازه ایران باز شد تا ستاره اول تیم ملی برای ثبت کلین شیت در فینال ناکام باشد. دروازه بان شماره یک ایران ۳ سال قبل نیز در دیدار با ژاپن نمایش بسیار فوق العاده ای داشت و حالا باز هم آمادگی خود را به نمایش گذاشت تا ایران برای دومین دوره متوالی، طلایی شود.

حقایقی جالب درباره بانوی فوتسالیست کشورمان بخوانید

فرزانه توسلی:عابدزاده وار شوت ها را گرفتم

دروازبان تیم ملی فوتسال بانوان یکی از ستارگان و دلایل قهرمانی تیم ملی در آُسیا بود ، او به ویژه در بازی فینال توپ هایی گرفت که ژاپنی ها را عاصی کرده بود. توسلی در این باره می گوید:«ما برای قهرمانی به مسابقات رفته بودیم و این برد را به همه تبریک می گویم.» او درباره درخشش خود با خنده می گوید:«به قول یکی از دوستان عابدزاده وار توپ ها را گرفتم!» توسلی اضافه می کند:«من در بچگی بازی های آقای عابدزاده را می دیدم و جزو طرفداران سرسختش بودم.»

.u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5 { padding:0px; margin: 0; :1em!important; :1em!important; width:100%; display: block; font-weight:bold; :#eaeaea; border:0!important; :4px solid #e6e6e6!important; text-decoration:none; } .u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5:active, .u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5:hover { opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; text-decoration:none; } .u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5 { transition: 250ms; webkit-transition: 250ms; opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; } .u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5 .ctaText { font-weight:bold; color:#34495E; text-decoration:none; font-size: 16px; } .u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5 .postTitle { color:#C0392B; text-decoration: underline!important; font-size: 16px; } .u2ccb4aafacdc3d960e89c833106933a5:hover .postTitle { text-decoration: underline!important; }

 

فضای مجازی در چند وقت گذشته پر شده از جوک هایی که برای خانم ها می سازند، جوک هایی

که شاید به نظر برای سرگرمی باشد اما تبعات منفی زیادی دارد. فرزانه توسلی می گوید

درخشش آنها و همینطور انتشار ویدئوهای بازی شان باعث شد تا خیلی از آقایان بفهمند باید از خانم های ایرانی تعریف کنند. او می گوید:«من هم دیدم چقدر جوک برای خانم ها ساخته اند. خوشحالم با پخش ویدئوی بازی های ما خیلی از نظرات عوض شد.

فرزانه توسلی

قهرمانی بانوان فوتسال ایران

بعضی ها تا وقتی ما را ندیده بودند، مسخره می کردند ولی وقتی قهرمان شدیم نظرشان عوض شد.

امیدوارم دوباره بازی های ما را ببینند. حتی روزی اتفاق بیفتد که آقایان به ورزشگاه بیایند

و تماشاگر بازی هایمان باشند چون حجاب کامل داریم. خوشحالم نگرش بعضی ها را عوض کرده ایم.»

توسلی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی برای حضور در خارج از ایران نداشتید، می گوید:

«نه پیشنهادی نبود چون می دانید که با این حجاب نمی توان در خارج از ایران بازی کرد.»

بیشتر بدانید :گفته های فرزانه توسلی قبل از مسابقات تیم ملی فوتسال بانوان

فرزانه توسلی: می‌خواهیم یک بار دیگر روی سکوی قهرمانی برویم

فرزانه توسلی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران پس از پیروزی ۴ بر ۲ مقابل چین در گفتگوی به انگیزه‌ی بالای تیم ملی فوتسال بانوان اشاره کرد و گفت: از روز اول همه برای قهرمانی پا به مسابقات گذاشتیم و خداروشکر تا این مرحله با روحیه و انگیزه بالا توانستیم بازی‌ها را ببریم و همه می‌خواهیم یک بار دیگر روی سکوی قهرمانی برویم.

او در مورد بازی در برابر چین بیان کرد: اول بازی کمی تمرکز دفاعی‌مان پایین بود و همین باعث شد

روی دو صحنه غافلگیر شویم و گل بخوریم که خوشبختانه با صحبت‌های کادر فنی و آنالیز تیم چین توانستیم

در نیمه دوم سوار بر بازی باشیم و با پیروزی زمین بازی رو ترک کنیم.

توسلی به سطح مسابقات اشاره و بیان کرد: سطح مسابقات سال به سال بهتر می‌شود

و تیم‌ها در همین مدت کوتاه پیشرفت قابل توجهی داشتند.

او در پایان گفت: هیچ تیمی را نمی‌شود دست کم گرفت و تمامی تیم‌ها این‌جا هستند تا بهترین عملکرد خود را در بازی پیاده کنند. به همین دلیل در تک تک بازی‌ها باید با آمادگی کامل و انگیزه بالا ظاهر شویم و برای قهرمانی و برد بجنگیم.

ورزش سه ,  شباویز , ایسنا