اخبار ویژه
تبلیغات

تیم کشتی فرنگی ایران با کسب ۷ مدال قهرمان آسیا شد

تیم کشتی فرنگی ایران با کسب ۷ مدال قهرمان آسیا شد

به گزارش به نقل از مهر، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۴ مدال طلای امیررضا ده‌بزرگی در ، سجاد عباس پور در وزن ۴۸ کیلوگرم، […]


تیم کشتی فرنگی ایران با کسب ۷ مدال قهرمان آسیا شد










به گزارش به نقل از مهر، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۴ مدال طلای امیررضا ده‌بزرگی در ، سجاد عباس پور در وزن ۴۸ کیلوگرم، محمد ناقوسی در و محمد نصرتی در وزن ۹۲ کیلوگرم، یک مدال نقره شاهین بداغی در ، ۲مدال برنز امیرحسین خوانساری و محمدرضا عبدیان در اوزان ۵۵ و ۱۱۰ کیلوگرم، سه عنوان پنجمی ایمان محمدیان در وزن ۵۱، حسین قاسمی در و مسعود کاوسی در و کسب ۱۸۰ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید. تیم های قزاقستان،  ازبکستان، هند و ژاپن  نیز به ترتیب با ۱۳۸، ۱۳۵، ۱۱۹ و ۱۰۹ امتیاز در جایگاه های دوم تا پنجم قرار گرفتند.











در امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با  نتیجه ۹ بر صفر ارسلان بک ذاکیربایف از ترکمنستان را شکست داد وی در دور  بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.





ده بزرگی در دیدار فینال آخیلخکات کولژیکیت از کشور قرقیزستان را با نتیجه ۵ بر ۵ از پیش  رو برداشت و  به مدال طلا دست یافت.





در سجاد عباس پور در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود، وی در دور دوم مقابل جیاجون یانگ از چین با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عباس پور در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ از سد ابرار آتابایف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال رسید.





وی در دیدار پایانی با شکست ۷ بر ۴ ایسخار کوربایف از قزاقستان صاحب مدال طلا شد.





در ایمان محمدی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر جونجی تان از چین را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر از سد فیصل الدوساری از عربستان گذشت اما در مرحله نیمه نهایی مقابل واتارو ساساکی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.





محمدی در دیدار رده بندی مقابل لازیزخان اوزبکوف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۳ و ضربه فنی شکست خورد و  پنجم شد.





در امیرحسین خوانساری در دور نخست مقابل کن ماتسویی از ژاپن با نتیجه ۱۵ بر ۶ به پیروزی رسید وی در دور دوم یانگ سئونگ چول از کره جنوبی را با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب کرد اما در مرحله نیمه نهایی مقابل امیربک سلطان اف از ازبکستان شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.





خوانساری در دیدار رده بندی با نتیجه ۴ بر ۲ دولت علی شاپیروف از تاجیکستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.





در شاهین بداغی در دور نخست علی جان ژورایف از تاجیکستان را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ از سد مادیار مولیتاکانوف از قزاقستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بداغی در این مرحله با نتیجه ۸ بر یک کاسئی تاکشیتا از ژاپن را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.





وی در دیدار فینال مقابل اصیل بک نعمت اف از کشور ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۳ و ضربه فنی مغلوب شد و به مدال نقره رسید.





در حسین قاسمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عبدی عظیم کارابایف از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به دیدار رده بندی رفت.





قاسمی در این دیدار نیز مقابل  بین ژیو از چین با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.





 در مسعود کاوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل بیلول واخوبوف از ازبکستان با نتیجه ۱۰ بر یک به پیروزی رسید اما در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب جبیب جان زوخوروف از تاجیکستان شد و به دیدار رده بندی رفت.





وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر مقابل دیپاک از هند مغلوب و پنجم شد.





در محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل بکزاد اخمدوف از ازبکستان با نتیجه ۷ بر ۵ پیروز شد و در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه ۳ بر یک یرزات یرلانوف از قزاقستان را پشت سرگذاشت و به دیدار فینال راه یافت.





ناقوسی در دیدار فینال نیز با نتیجه ۶ بر ۵  بیومسو چئون از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.





در محمد نصرتی در دور اول مقابل آیبگشازادا کورایف از ترکمنستان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و در دور دوم نیز با نتیجه ۸ بر صفر آرکیت اوروزبکوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نصرتی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۳ بر یک ابراربک نورمحمداف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال رسید.





وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر صفر کومار نیتش از هند را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.





در محمدرضا عبدیان با توجه به حضور ۷ کشتی گیر مسابقاتش را به صورت دوره ای برگزار شد وی در گروه خود سونگ جون اون از کره جنوبی و کنجو نوساکی از ژاپن را با نتایج ۸ بر ۴ و ۸ بر صفر شکست داد و به عنوان سرگروهی رسید.





عبدیان برای حضور در دیدار فینال و در مرحله نیمه نهایی به مصاف محمدعلی سیداله یف نفر دوم گروه دوم رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۶ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.





وی در دیدار رده بندی  مقابل رادیون ایسکوژین از قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.





در این وزن کشتی گیر کره ای که مقابل نماینده کشورمان شکست خورده بود در دیدار ضربدری (نیمه نهایی) توانست کشتی گیر قزاقستانی (نفر اول گروه دو) را شکست دهد و حریف کشتی گیر ازبکستانی در دیدار فینال شود.


/2759/