اخبار ویژه
تبلیغات

تولید ربات مسیریاب خودکار که مثل انسان می دود

تولید ربات مسیریاب خودکار که مثل انسان می دود

به گزارش به نقل از مهر، ورج اعلام کرد : شرکت سازنده چند ویدئو از این محصول منحصر به فرد را بر روی اینترنت منتشر کرده است. در این ویدئوها دو ربات به نام های اطلس و اسپات مینی به نمایش گذاشته شده اند […]


تولید ربات مسیریاب خودکار که مثل انسان می دود


به گزارش به نقل از مهر، ورج اعلام کرد : شرکت سازنده چند ویدئو از این محصول منحصر به فرد را بر روی اینترنت منتشر کرده است.

در این ویدئوها دو ربات به نام های اطلس و اسپات مینی به نمایش گذاشته شده اند که به طور طبیعی می دوند و در محیط اطراف خود حرکت می کنند.

در یکی از این ویدئوها اطلس که رباتی انسان نماست به نرمی در یک علفزار می دود و سپس وقتی که با یک تکه چوب خشک مواجه می شود از روی آن می پرد.

در ویدئوی دیگر ربات اسپات مینی که ظاهری شبیه به یک سگ دارد به طور خودکار و بدون نیاز به هدایت در محیط یک اداره به سمت چپ و راست حرکت می کند و وقتی به پله ها می رسد، بدون مشکل خاصی از آنها بالا و پایین می رود.

ربات یادشده برای حرکت بر روی پله ها تنها نیاز به دریافت نقشه محل دارد و بر اساس این نقشه خود می تواند مسیر حرکتش را شناسایی کند. هر دو ربات برای حرکت خودکار علاوه بر نقشه از تعدادی دوربین هم استفاده می کنند تا با موانع برخورد نکنند. بوستون دینامیک اطلاعاتی در مورد قیمت و زمان عرضه این ربات ها منتشر نکرده است.


/2759/