اخبار ویژه
تبلیغات

موفق‌ترین تیم استقلال در ۵ فصل اخیر کدام تیم بوده است؟

موفق‌ترین تیم استقلال در ۵ فصل اخیر کدام تیم بوده است؟

به گزارش به نقل از مهر، آخرین باری که تیم استقلال در جشن قهرمانی لیگ برتر نقش اول را ایفا کرد، ۹۲-۹۱ بود. آبی پوشان در اردیبهشت ماه سال ۹۲ آخرین بار قهرمان لیگ برتر شدند و بعد از آن ۵ بدون قهرمانی را پشت […]


موفق‌ترین تیم استقلال در ۵  اخیر کدام تیم بوده است؟

به گزارش به نقل از مهر، آخرین باری که تیم استقلال در جشن قهرمانی لیگ برتر نقش اول را ایفا کرد، ۹۲-۹۱ بود. آبی پوشان در اردیبهشت ماه سال ۹۲ آخرین بار قهرمان لیگ برتر شدند و بعد از آن ۵ بدون قهرمانی را پشت سر گذاشتند. آبی‌ها در این مدت حضور با امیر ، پرویز ، علیرضا و را در لیگ برتر تجربه کردند. بهترین عنوانی که در مدت دوری این تیم از قهرمانی به دست آمد،  نایب قهرمانی در ۹۶-۹۵ بود که این اتفاق با هدایت برای آنها افتاد. در این گزارش به بررسی عملکرد آبی پوشان در ۵ گذشته و مقایسه این تیم در همه این سالها می پردازیم.در این آبی پوشان با مربی قهرمانشان آمده بودند تا از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند و این شانس را تا هفته‌های آخرین هم داشتند. اما در هفته‌های آخر اتفاقات خوبی برای آنها نیفتاد تا با پذیرفتن دو شکست در هفته‌های آخر مقامی بهتر از پنجم جدول را به دست نیاورند. در ی که شانس دفاع کردن از عنوان قهرمانی‌اش را داشت، در رقابتی فشرده در دو هفته آخر قافیه را تا بعد از فولاد، پرسپولیس، نفت تهران و سپاهان در رتبه پنجم قرار گیرد.

آبی پوشان در آن سال ۵۳ به دست آوردند و با ۴ کمتر از تیم قهرمان، ۲ کمتر از تیم نایب قهرمان و یک کمتر از تیم های سوم و چهارم روی پله پنجم بایستند. شاگردان در آن ۳۴ گل زدند و ۲۵ گل خوردند. این اتفاقات باعث شد امیر برای بعد دست به تغییرات گسترده‌ای در تیمش بزند و جمعی از بازیکنانش که به زعم خودش در این ناکامی مقصر بودند را از تیم کنار بگذارد.امیر برای سومین پی در پی هدایت آبی پوشان را بر عهده داشت و با انگیزه فراوان به جهت ناکامی قبلش این تیم را مهیای حضور در لیگ برتر کرد. غافل از این که قرار است در این نتایجی به مراتب ضعیف تر از گذشته بگیرد تا جایی که باعث شود سال ۹۴ آخرین سال حضور وی روی نیمکت آبی پوشان باشد.

در سالی که سپاهان در پایانش قهرمان شد و تراکتورسازی و نفت تهران دوم و سوم شدند، تیم تحت هدایت که را خوب شروع کرده بود، متوسط ادامه داد و ضعیف رو به پایان ه بود رتبه‌ای بهتر از ششم در جدول به دست نیامد تا این بدترین سال آبی پوشان بعد از آخرین قهرمانی شان باشد.

استقلالی‌ها در ۹۴-۹۳ جمعا با ۱۳ پیروزی، ۸  ، ۹ شکست، ۴۰ ، ۳۴ گل خورده و ۴۷ به پایان رساندند و پایین تر از سپاهان، تراکتورسازی، نفت، ذوب آهن و فولاد و بالاتر از سایپا و پرسپولیس در رده ششم جدول قرار گرفتند.نتایج ضعیف امیر باعث شد تا باشگاه در این پرویز را جانشین کند. را با نقل و انتقالات گسترده آغاز کرد و با استخدام چند جوان و بازگرداندن مهدی رحمتی که گذشته مورد غضب قرار داشت و راهی پیکان شده بود سر و صدای زیادی در نقل و انتقالات به پا کرد.

استقلال این را بی ادعا اما با توپ پر آغاز کرد اما در نهایت در حالی که از ابتدا تا آخرین هفته های صدر جدول را در اختیار داشت، قهرمانی و نایب قهرمانی را به استقلال خوزستان و پرسپولیس و با ۵۲ تیم سوم جدول شد.

حاصل کار شاگردان در آن ۱۳ پیروزی، ۱۳ و ۴ شکست بود که شکست معروف ۴-۲ در دربی هم یکی از این ۴ شکست بود. آنها ۴۳ بار در این گل زدند و ۲۸ بار هم گل خوردند.به طور کلی می توان گفت این بهترین آبی پوشان در ۵ سال اخیر بود و آنها بهترین نتایجشان را به دست آوردند. آبی پوشان این را با علیرضا آغاز کردند. در حالی که تیم آغاز امیدوار کننده ای نداشت اما رفته رفته شرایط بهتر شد تا جایی که آنها در پایان نه تنها به عنوان نایب قهرمانی رسیدند، بلکه عنوان بهترین تیم نیم دوم را هم از آن خود کردند.

استقلال با در این ۱۶ بار پیروز شد، ۹ بار کرد و در ۵ بازی شکست خورد. ۴۵ بار گلزنی کرد ۲۷ بار هم گل خورد  تا در نهایت با ۵۷ بعد از پرسپولیس بعنوان نایب قهرمانی برسد. یکی دیگر از مشخصه های این استقلال گلزنی در  تمام بازی های ش چه در جام حذفی، چه در آسیا و چه در لیگ برتر به جز دو بازی بود. آبی ها تنها در دو بازی در لیگ برتر موفق به گلزنی نشدند که اولین بازی دربی رفت و دومین بازی در نیم دوم مقابل تراکتورسازی بود.

یکی از نتایج جالب آبی پوشان در این پیروزی ۳-۲ در دربی بود. آبی پوشان در این توانستند ۵ بازی پی در پی در لیگ برتر و آسیا را با پیروزی پشت سر بگذارند که این یکی از بهترین مقاطع آنها بود. آبی پوشان در حالی در این بهترین نتیجه را در ۵ سال اخیر به دست آورد که پنجره نقل و انتقالاتی این تیم در نیم بسته بود و مشکلات فراوانی گریبان آبی پوشان را گرفته بود.آبی ها را همانند قبل خوب شروع نکردند اما التهاب سکوها و گستردگی اعتراض هواداران در فضای مجازی مدیران باشگاه را تسلیم کرد تا آنها خیلی زود و در همان اوایل مجاب به استخدام وینفرد شوند.  استقلال در این هم مثل گذشته رفته رفته بهتر شد و اوج گرفت و به روزهای خوب خود رسید. اما در نهایت استقلال را با ایستادن در رتبه سوم به اتمام رساند.

تیم این را با ۱۵ پیروزی، ۹ ، ۶ شکست، ۴۳ ، ۱۸ گل خورده و ۵۴ به پایان رساند تا بعد از پرسپولیس و ذوب آهن و بالاتر از سایپا و پارس جنوبی جم در رده سوم جای گرفته باشد.۱- بیشترین : ۹۶-۹۵ با ۱۶ – : علیرضا

۲- کمترین شکست: ۹۴-۹۳ با ۴ شکست – : پرویز

۳- بهترین خط حمله: ۹۶-۹۵ با ۴۵ – : علیرضا

۴- بهترین خط دفاع: ۹۷-۹۶ با ۱۸ گل خورده – : وینفرد

۵– بیشترین : ۹۶-۹۵ با ۵۷ : : علیرضا۱- کمترین : های ۹۴-۹۳ و ۹۵-۹۴ با ۱۳ – ان: امیر و پرویز

۲- بیشترین شکست: ۹۴-۹۳ با ۹ شکست – : امیر

۳- ضعیف ترین خط حمله: ۹۳-۹۲ با ۳۴ – : امیر

۴- ضعیف ترین خط دفاع: ۹۴-۹۳ با ۳۴ گل خورده – : امیر


گلخورده

۷

۷-۹۶

۴

۳-۹۲

۵

۴

۵

۳

۸

۵

۰

۴

۷