جشن قهرمانی پرسپولیس در حالی برگزار شد که این با دختران مشتاق حضور در ورزشگاه دوباره با گریم های جالب در ورزشگاه حضور یافته بودند اما این بار پنج دختر پرسپولیسی با گریم متفاوت مردانه در کنار هم به تماشایی جشن قهرمانی در آزادی نشسته بودند

پنج دختر پرسپولیسی

پنج دختر پرسپولیسی با گریم و ظاهر مردانه توانستند وارد ورزشگاه آزادی شوند و جشن قهرمانی تیم محبوبشان را از نزدیک تماشا کنند. البته نیروی انتظامی سه دختر پسرنما به همراه یک دختر خردسال که قصد ورود به ورزشگاه آزادی را داشتند، شناسایی و بازداشت شدند.

هنوز این امیدواری وجود دارد تا با حل مشکل ورود بانوان به استادیوم ها، روند گریم پسرانه برای ورود به ورزشگاه ها برای بانوان به اتمام برسد و خانواده ها در کنار هم بتوانند بدون هیچ محدودیتی اقدام به تماشای فوتبال کنند.

پنج دختر پرسپولیسی

پنج دختر پرسپولیسی حاضر در جشن قهرمانی پرسپولیس

حقایقی جالب درباره گریم علیه گیت؛ بازهم یک دختر در ورزشگاه بخوانید

حضور دختران و بانوان از سال ها پیش در ورزشگاه ها غیر قانونی است اما با این حال آن ها

به شیوه های گوناگون سعی دارند تا این قانون را دور بزنند و بازی تیم های محبوبشان را از نزدیک

تماشا کنند. طبیعتا پوشش پسرانه توسط دختران، راهکار اصلی برای دور زدن قانون است اما در لیگ

هفدهم با سبکی جدید از این پوشش ها روبرو شده ایم.

 

از ابتدای لیگ هفدهم آن ها با گریم و الصاق ریش مصنوعی به صورتشان سعی در ورود به ورزشگاه دارند و اغلب هم موفق به این کار می شوند. آن ها به قدری هنرمندانه این کار را انجام می دهند که نه تنها مسئولان بازرسی بدنی، بلکه تماشاگران حاضر در ورزشگاه هم نمی توانند تفاوتشان را درک کنند. حتی در تصاویر منتشر شده نیز به سختی می توان آن ها را از دیگر تماشاگران تشخیص داد.

 

اما گریم هنرمندانه یکی از این دختران فوتبالی که پیش تر نیز سابقه حضور غیر قانونی و با گریم در ورزشگاه را دارد، سبب شد تا مسئولان بار دیگر به اشتباه بیفتند تا او بتواند به سکوهای آزادی برسد و جشن قهرمانی تیم محبوبش را از نزدیک تماشا کند.

 

حال اخباری به گوش رسیده که نشان از تصمیماتی برای ورود قانونی بانوان به ورزشگاه دارد و بدون شک با این تصمیم، هم وضعیت ورزشگاه ها بهتر خواهد شد و هم سکوها پرتماشاچی تر می شوند.

.u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d { padding:0px; margin: 0; :1em!important; :1em!important; width:100%; display: block; font-weight:bold; :#eaeaea; border:0!important; :4px solid #e6e6e6!important; text-decoration:none; } .u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d:active, .u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d:hover { opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; text-decoration:none; } .u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d { transition: 250ms; webkit-transition: 250ms; opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; } .u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d .ctaText { font-weight:bold; color:#34495E; text-decoration:none; font-size: 16px; } .u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d .postTitle { color:#C0392B; text-decoration: underline!important; font-size: 16px; } .u41f4e6ad77ce30c6a2b35c89545e9d2d:hover .postTitle { text-decoration: underline!important; }

 

بیشتر بدانید : قانونی برای عدم حضور زنان به ورزشگاه وجود ندارد

در این زمینه محمدرضا تابش، رییس فراکسیون ورزش مجلس معتقد است: هیچ قانونی که مانع از حضور بانوان در

ورزشگاه ها شود، وجود ندارد اما ما ترس از این داریم که قانون یدیگر تصویب کنیم و آن موقع واقعا

از حضور خانم‌ ها جلوگیری شود. دولت باید سفت و محکم پای این موضوع بایستد و از حضور بانوان

در ورزشگاه‌ ها دفاع کند و بسترهای مناسب در ورزشگاه‌ ها فراهم شود تا علما هم نگرانی‌ های‌ شان برطرف شود.

در حالی که قانونی برای ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه وجود ندارد اما در شهر آورد اخیر پرسپولیس و استقلال که هفته گذشته برگزار شد تعدادی از خانم‌ها (حدود ۳۵ نفر) که علاقه داشتند این بازی را نزدیک مشاهده کنند، پلیس سوار بر ون‌ های نیروی انتظامی کرده و آن‌ ها را به وزرا منتقل کردند.

پنج دختر پرسپولیسی

گریم جالب دختر هوادار پرسپولیس

انتقال این دخترها به پلیس امنیت در حالی صورت گرفت که روز بازی دربی، سخنگوی وزارت کشور با رد خبر

بازداشت شدن زنان علاقه‌مند به فوتبال گفته بود که آن‌ ها به «محل مناسبی هدایت شده‌اند» اما یکی از بازداشت

شدگان گفته است: «بازداشتى‌ ها بازجویى می‌ شدند و بعد از گرفتن عکس به سالن بزرگى منتقل شدیم

و بعد از چند ساعت به ما اجازه دادند که به خانواده‌ های خود خبر دهیم».

این دختر علاقمند به فوتبال می‌ گوید که همه اطلاعات‌ شان به همراه کارت شناسایی گرفته شد اما نمی‌ داند

که برای‌شان پرونده‌ای تشکیل شد یا نه. وی با بیان اینکه حضور در ورزشگاه حق ماست و باز هم

برای آن تلاش می‌کنیم، گفت: «نمی‌دانم چه موقعى درهاى ورزشگاه به روى زن‌ها باز می‌شود اما با روحیه‌اى

که من از دخترهاى بازداشتى وزرا دیدم، بی شک تا رسیدن به این خواسته از تلاش دست بر نمی‌ داریم».

در آخرین اقدام دختران برای حضور در ورزشگاه ها و در جالبترین آن ها حضور پنج دختر پرسپولیسی در روی سکوهای آزادی برای تماشای قهرمانی پرسپولیس بود

افکار نیوز , ورزش سه , اقتصاد آنلاین