اخبار,اخبار سیاسی,بهروز نعمتی

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: براساس مصوبه هیات رئیسه مجلس آقایان کرباسیان و سیف وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی سه‌شنبه صبح در جلسه غیرعلنی مجلس حضور می‌یابند و گزارشی را درباره التهابات اخیر در بازار ارز به نمایندگان ارائه خواهند کرد.

 

وی افزود: در این جلسه همچنین قرار است نمایندگان و روسای کمیسیون‌ها به قید قرعه اظهارات خود را در این باره مطرح کنند. مسئولان دولتی نیز برنامه‌ها و راهکارهای دولت در این زمینه را ارائه خواهند کرد.

 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: همچنین مجلس روز چهارشنبه نیز با حضور وزیر نیرو، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان محیط زیست جلسه غیرعلنی خواهد داشت تا مشکلات مربوط به کم‌آبی مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی اضافه کرد: براساس گفته‌های مسئولین، میانگین بارش در سال آبی امسال ۱۰۰ میلی‌متر بوده و پیش‌بینی این است که ۳۰ میلی‌متر دیگر به این میانگین اضافه شود که اگر این اتفاق بیفتد ما به ۵۰ درصد میانگین سال‌های قبل می‌رسیم و ممکن است مشکلاتی برای کشور ایجاد شود.

 

نعمتی در پایان گفت: در این جلسه نمایندگان مسائل مربوطه را مطرح می‌کنند تا ان‌شاءالله به جمع‌بندی مشترکی بین دولت و مجلس برای حل این مشکل برسیم.