اخبار ویژه
تبلیغات

اردوغان هم مثل ترامپ تاجرمسلک است / ترکیه منافع بلندمدت را پای رضایت آمریکا قربانی نکند

اردوغان هم مثل ترامپ تاجرمسلک است / ترکیه منافع بلندمدت را پای رضایت آمریکا قربانی نکند

به گزارش ، سعدالله زارعی کارشناس غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو در خصوص سیاست‌های دوگانه ترکیه در قبال حملات اخیر به سوریه گفت: از طرفی سخنگوی دولت این کشور عنوان می‌کند سوریه راه حل سیاسی دارد و از طرف دیگر اردوغان رئیس جمهور […]


اردوغان هم مثل ترامپ تاجرمسلک است / ترکیه منافع بلندمدت را پای رضایت آمریکا قربانی نکند


به گزارش ، سعدالله زارعی کارشناس غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو در خصوص سیاست‌های دوگانه ترکیه در قبال حملات اخیر به سوریه گفت: از طرفی سخنگوی دولت این کشور عنوان می‌کند سوریه راه حل سیاسی دارد و از طرف دیگر اردوغان رئیس جمهور این کشور از حملات نظامی صورت گرفته به سوریه حمایت می‌کند.

وی افزود: جمله سخنگوی ترکیه به معنی این است که حملاتی که امریکا، رژیم صهیونیستی و… علیه جبهه مقاومت در سوریه و لبنان انجام می‌دهند با شکست روبه رو شده و امکان موفقیت ندارد.

زارعی گفت:ترکیه ضمن اذعان به اینکه اقدامات نظامی شرایط را در منطقه تغییر خواهد داد مدافع نگرش امریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان در منطقه است و می‌گوید تحت تاثیر قرار گرفتن منطقه توسط جبهه مقاومت باید متوقف شود و به وضعیتی تبدیل شود که جبهه مقاومت در این عرصه نقش محوری نداشته باشد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: ترکیه ضمن اعتراف به شکست خود، چون خواهان تغییر در منطقه است سیاست‌های خود را با جبهه امریکا بیشتر هماهنگ می‌بیند تا جبهه منطقه‌ای.

وی در خصوص قابل اطمینان بودن ترکیه در این کارزار گفت: ترکیه نمی‌تواند نقش دیگران را نادیده بگیرد و تعهدات خود را زیر پا بگذارد لذا وقتی پای برگه‌ای را در حضور ایران و روسیه امضا می‌کند که شاهد اعتبار مقاومت در منطقه است آن را تحت فشار منطقه‌ای امضا می‌کند و اگر راه برون رفت از این شرایط پیدا کند قطعا از آن استفاده خواهد کرد.

زارعی در پایان تاکید کرد: اردوغان به مانند ترامپ افراد تاجر و منفعت طلبی هستند که منافع خود را در این مسیر قربانی هیچ مسئله دیگری نمی‌کنند.


/2759/