اخبار ویژه
تبلیغات

هفت تیر کشی برای خرید شیر خشک؟

هفت تیر کشی برای خرید شیر خشک؟

: این تصاویر که به نوبه خود حاوی پیام‌هایی برای دولت مردان و مسئولین است، بعضی افراد را بیش از حد متاثّر کرد و لازم دیدند که عدّه‌ای وادار به خجالت بکنند، و این طور نظرات خود را بیان کردند : آقای رامبد جوان […]


هفت تیر کشی برای خرید شیر خشک؟


: این تصاویر که به نوبه خود حاوی پیام‌هایی برای دولت مردان و مسئولین است، بعضی افراد را بیش از حد متاثّر کرد و لازم دیدند که عدّه‌ای وادار به خجالت بکنند، و این طور نظرات خود را بیان کردند :

آقای رامبد جوان در پیج اینستاگرام خود نوشت: «»1- سوال اوّل این است که کجای دنیا برای دو قوطی شیر خشک که می‌شود پنجاه هزار تومان، با اسلحه دست به سرقت مسلحانه با علم به مجازات این کار می‌زند؟ داستان شبیه گوسفند دزدِ پر کاری بود که آرامش را از گوسفندان خراسان‌جنوبی گرفته بود و وقتی حکمش اجرا شد همه شروع کردند به گریستن و مظلوم‌نمایی دزد که بله محتاج بود و برای یک گوسفند مگر دست قطع می‌کنند و …. پس لطفا کمی منطقی باشد و فکر کنید سارق با 14 میلیون دیگر می‌خواست چه کار کند و این در حالی بود که خود سارق گفته بود روی ماشین کار می‌کرد و بی‌کار هم نبوده است که به نوعی بشود او را محتاج در نظر گرفت. الان با این تورّم و کرایه‌ها با دو تا دربستی می‌شود یک قوطی شیر خشک خرید. پس لطفا تمام اشتباهات دیگران را به عهده دولت و حکومت نیندازید و این فرافکنی‌ها را در سطح جامعه رواج ندهید و کاری بکنید که مردم یاد بگیرند حتی اگر گرسنه هم بودند سراغ دزدی نروند و از راه درست دنبال تامین رزق و روزی برای خانواده خودشان باشند.

2- اگر منظورتان از حکومت، نظام و سیستم انقلاب است که باید بدانید اوضاع گرسنگان و بی خانمان‌های کشور ما به مراتب از امریکا و کشور‌های متمدن و بروز کمتر است. اصلا معیشت مردم قبل از انقلاب با اوضاع امروز چقدر متفاوت است؟ اگر نا‌عدالتی در تقسیم ثروت و عدالت است که رهبری عذر‌خواهی کردند و گفتند باید تلاش بیشتری در این زمینه بشود و ما در این مورد عقب هستیم، ولی مسئولین که حقوق نجومی دارند و خانواده‌هایشان در خارج از کشور و دانشگاه‌های اروپایی زندگی می‌کنند  و درس می‌خوانند، چقدر دغدغه برای این موضوع به خرج دادند و در کل چند کلمه برای این نا‌عدالتی‌ها حرف زدند؟ 

3- همه می دانیم فقر خروجی خوبی ندارد، شما به عنوان یک برنامه ساز و مجری معروف خدمات قابل توجّهی در کمک به نیاز‌مندان و معرفی گروه‌های خیریه داشتید، ولی توقّع ما این است که با توجّه به جایگاهتون بیشتر به نقد سیستم و سیاست غلط دولت بپردازید. فرق برنامه شما با برنامه دورهمی چیست؟ هر دو از رسانه ملّی پخش می‌شود ولی بنده که بسیاری از برنامه‌های شما رو دیدیم نقدی به سیستم و مدیریت نادرست مملکت نشنیدم و فقط به بهانه خنده، با کلی موزیک و موسیقی و در کنارش کمی هم آموزش و کتاب‌خوانی هر شب مهمان خانه مردم بودید.

به نظرتان بهتر نیست در فصل جدید کمک کنید تا مسئولین کشور، کمی جدّی تر به فکر رفع فقر و ایجاد اشتغال باشند و با سیاست های ایمیلی و توئیت بازی‌هایشان مسائل پوچ و درجه چندم را در کشور تبدیل به بحران نکنند. برنامه شما بهترین فرصت است تا حداقل به موضوعات این چنینی بپردازید و کمی به محبوبیت برنامه خود بیافزاید. بنده اگر از آقای مدیری تعریف می‌کنم به خاطر جهت دادن برنامه به سمت حرف‌های مردمی است که این روز‌ها گرفتار برجام و گرانی ارز و اقتصاد خراب و بی‌کاری و کم‌آبی شده‌اند والّا به ایشان در بعضی مسائل فرهنگی نقد وجود دارد و البته خود ما هم نقد لازمیم.

حجت الاسلام مرتضی باقری


/2759/