اخبار ویژه
تبلیغات

درس های حمله به دمشق از زبان رهبری

درس های حمله به دمشق از زبان رهبری

  : سحرگاه شنبه وقتی صدای اذان صبح برای مردم دمشق در مأذنه به گوش می رسید تقریبا آخرین شلیک ها به سمت مردم سوریه انجام گرفت. این داستان که با شلیک حدود 120 موشک فقط 3 زخمی بر جای گذاشت، حکایت از بی ثمر […]


درس های حمله به دمشق از زبان رهبری


  : سحرگاه شنبه وقتی صدای اذان صبح برای مردم دمشق در مأذنه به گوش می رسید تقریبا آخرین شلیک ها به سمت مردم سوریه انجام گرفت. این داستان که با شلیک حدود 120 موشک فقط 3 زخمی بر جای گذاشت، حکایت از بی ثمر بودن این طرح و حمله به کشور سوریه بود و برای سه کشور جنایت کار و طراحان این کار پلید هم چیزی به جز سر افکندگی به دنبال نداشت. آنچه برای ما قابل تامّل است این است که این اتفاق چه پیام ها و درس هایی را به دنبال داشت:


 

رهبری بیدار و دور اندیش روز عید سعید مبعث در بیاناتی نکاتی دقیق و پر مغز را از این حوادث بیان کردند که مهمترین آن موارد را ذکر می کنیم:باید بیاموزیم در برابر استکبار و ظلم، بی پرده و محکم موضع بگیریم و مانند بعضی رهبران ترسوی دنیا دنبال مسامحه و حفظ منافع و روابط و مبادلات و منافع خود یا کشور نباشیم. وقتی عملی ظلم و جنایت باشد، باید با همان شدّت مورد خطاب قرار بگیرد. رهبری این طور فرمودند:

«» 

بله این درسی است برای ظالمان منطقه مانند اسرائیل و گاها ترکیه که بدانند با ظلم و دروغ نمی توانند به منافع خود برسند و به جز بد نام شدن در مقابل مردم کشور خود و بی اعتمادی دنیا به شما هیچ چیزی نصیبشان نمی شود.


 
رهبری در بیانی دیگر هم خواستار درس گرفتن کشور‌های منطقه شدند و هم هدف دشمن را این طور بیان کردند:

«»

واقعا رفتار های این کشور‌های ظالم و سواری‌های کشور‌هایی مانند عربستان، درس‌هایی دارد که باید به آن دقّت کرد. یکی از مهمترین این آموزه‌ها این است که ما بدانیم واقعا هدف از این حمله‌ها چیست؟ صرفا اینکه سناریویی را بهانه کنند که سوریه بمب شیمیایی استفاده کرده و بعد چند روز شروع کنند به حمله، آنها بعدش کوتاه می‌آیند؟ نخیر اینها دنبال تسلط بر خاورمیانه و خصوصا ایران هستند تا بتواند مانع این بیداری اسلامی و صدور انقلاب و مبارزه با استکبار ستیزی شوند. در واقع هم دنبال این هستند. اسلام قوّت پیدا نکند و چون با برنامه داعش به نتیجه نرسیدند باید فکری دیگر برای به هم زدن وحدت و تفرقه بین مسلمانان کنند.

البته بعضی سلبریتی‌ها و کم سوادان سیاسی هم باید بدانند که مدافعان حرم در واقع در حال مبارزه با دشمن ایران هستند و این ادبیات‌های سخیف و توهین‌هایی که شنیده می‌شود را باید با جوابی دندان شکن پاسخ داد. بله اینها مواضع نظام ایران است و عدّه‌ای با اینکه زیر سایه این انقلاب رشد کردند و سر سفره انقلاب خوراک خوردند باز هم خود را بی خبر و در برخی موارد زیادی با خبر از چیز‌هایی که نمی‌دانند معرفی می‌کنند.رهبری در بخشی دیگر از سخنان خود به این نکته مهم اشاره کردند که ملّت ایران از دیر باز به ایستادگی و مقاومت در برابر اجانب اعتقاد داشته و نتیجه این حرکت را اینطور بیان کردند: 

« »

بدون شک یکی از ثمرات ایستادگی در برابر زور دشمنان عقب نشینی آنها از مواضع قدرت و استکبارشان است و اگر کمی دقّت کنیم می‌بینیم که اگر ایستادگی نباشد امروز فلسطین و ایران و یمن وکشور‌های مقاوم خاورمیانه وجود خارجی نداشتند و اینکه این مقاومت و ایستادگی هم نصرت الهی را بدنبال دارد و هم باعث بیداری منطقه و صدور این خصلت به وجدان‌های بیدار می‌شود.

طبق فرمایشات رهبری این ایستادگی سرمنشاءی جز توحید و یکتاپرستی ندارد و این باور و عقیده ملّت ما است. لذا هر جا مظلومی نیاز به کمک داشته باشد ایران در کنار آنها حضور پیدا می‌کند و اینها جزو خطوط قرمز کشور اسلامی ما است و باید بعضی مسئولین و فعّالان دانشگاه و سلبرتی‌ها هم این را بفهمند که ما به هر قیمتی از سر این باور دست نمی‌کشیم.حوادث این چنینی باعث شناخت کشور‌های دوگانه مانند ترکیه می‌شود که از یک طرف مخالف تروریست واز طرفی از این حملات اظهار خوشحالی می‌کند. کشوری هم که به نقش شیر‌دهی خود در منطقه می‌بالد باید بفهمد همه چیز با پول و اجیر کردن مزدور حل نمی‌شود و عزّت نزد خداست و با این حرکات نمی‌شود به عزّت دست یافت.


/2759/