لغو بازی فوتبال تیم ملی ایران و سیرالئون

دیدار دوستانه تیم های ملی فوتبال ایران و سیرالئون برگزار نخواهد شد.

قرار بود طبق برنامه، تیم ملی فوتبال کشورمان فردا (شنبه) از ساعت 15:30 در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی سیرالئون برود. فدراسیون فوتبال ایران هم مقدمات سفر و هزینه های حضور این کشور در ایران را فراهم آورد و اعضای تیم سیرالئون پس از حضور در ایران در هتل المپیک مستقر شدند، اما نامه ای از فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به فدراسیون ایران ارسال شد که این بازی نباید برگزار شود.

در این نامه قید شده است که به دلیل مشخص نشدن وضعیت فدراسیون سیرالئون از فدراسیون ایران درخواست می شود که بازی تا اطلاع ثانوی برگزار نشود. ظاهراً رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال سیرالئون به دلیل اختلافات و برخی مسائل دادگاهی شده اند و برای این فدراسیون سرپرست تعیین شده است. فدراسیون ایران زمانی مکاتبات را با روابط بین الملل فدراسیون سیرالئون انجام داد که برای این فدراسیون سرپرست موقت انتخاب شده بود.

براساس این گزارش، روابط بین الملل فدراسیون فوتبال سیرالئون هم براساس تأییدیه سرپرست فدراسیون خود اقدام به پذیرش درخواست فدراسیون کشورمان برای برگزاری دوستانه کرده است. فیفا اما به فدراسیون سیرالئون اعلام کرده است تا زمان برگزاری مجمع این فدراسیون، رئیس فدراسیون قبلی را به رسمیت می شناسد. زمانی هم که فیفا متوجه برگزاری بازی ایران برابر سیرالئون شد، به فدراسیون ایران نامه ای ارسال کرد که تا زمان مشخص شدن وضعیت فدراسیون سیرالئون بازی را برگزار نکند.

فدراسیون فوتبال ایران نیز در نامه دیگر باز هم از فیفا درخواست کرده که با توجه به پرداخت هزینه های مربوط به سفر تیم ملی فوتبال سیرالئون به ایران، بازی تدارکاتی با تیم ملی فوتبال این کشور برگزار شود که هنوز فیفا پاسخی به این درخواست نداده است.

خبر سایت فدراسیون سیرالئون درباره برگزاری بازی

 

پس از اینکه مشخص شد فدراسیون فوتبال سیرالئون به دلیل دخالت دولت این کشور در بعضی انتصابات، از سوی فیفا فعلا به رسمیت شناخته نمی شود و حق برگزاری مسابقه ای را ندارد، شایعه لغو دیدار این تیم مقابل ایران قوت گرفته است.

ماجرا از این قرار است که بازی دوستانه دو تیم ایران و سیرالئون با دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال سیرالئون که از سوی دولت انتخاب شده هماهنگ شده است اما فیفا دبیرکل سابق را به رسمیت می شناسد و همین امر برگزاری این بازی را در هاله ای از ابهام قرار داده.

با این حال سایت فدراسیون فوتبال سیرالئون از برگزاری دیدار دوستانه با شاگردان کی روش خبر داد و نوشت:«به طور قطع بازی ایران مقابل شاگردان تس کامارا برگزار خواهد شد!»

فدراسیون فوتبال ایران هم که هزینه سفر این تیم به تهران را تمام و کمال پرداخت کرده و بازی فردا را هم برای تماشا رایگان اعلام کرده است، در تلاش است این مشکل به وجود آمده را حل کند تا دو تیم فردا در استادیوم آزادی به مصاف هم بروند.

ماجرای بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و سیرالئون