استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور محصولات کشاورزی و مواد معدنی با ارزش را به تمام نقاط جهان صادر می‌کند.
انواع مختلفی از مواد خام تولید می‌شوند. با این حال، بسیاری از آنها در مناطق خشک بسیار دور از شهرها یا بندرگاه‌های بزرگ قرار دارند. کارگران بایستی خطوط راه آهن یا جاده‌هایی را به سوی معادن بسازند و به همین دلیل است که استخراج معدنی صنعت بسیار گرانی در استرالیا به حساب می‌آید. شرکتهای خارجی به منظور سرمایه گذاری پول خود بر روی مواد خام معدنی به استرالیا می‌آیند. استرالیا بزرگترین تولید کننده پشم است که بیشتر آن به کشورهای سرتاسر جهان صادر می‌شود. استرالیا در تولید الماس، بوکسیت و سرب مقام اول در جهان را از آن خود ساخته است. این کشور همچنین مقدار زیادی زغال سنگ، سنگ آهن و نیکل تولید می‌کند. تقریباً تمام اُپال‌های با ارزش دنیا از معادن استرالیا استخراج می‌شوند. این کشور همچنین دارای بیشتر اورانیوم جهان در زیر سطح خود است.
حدود 60% از استرالیا را زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند که به منظور پرورش گاو و گوسفند مورد استفاده قرار می‌گیرند. کشاورزان می‌توانند در بسیاری از نقاط کشور گندم بکارند، به این دلیل که گندم به باران زیادی نیاز ندارد. سایر محصولات تولیدی، نیشکر و موز در نواحی گرمسیری شمال و میوه‌هایی مانند سیب، پرتقال و گلابی در جنوب را شامل می‌شود.

اقتصاد استرالیا

استرالیا بزرگترین تولید کننده پشم است که بیشتر آن به کشورهای سرتاسر جهان صادر می‌شود.
افراد زیادی در مزارع استرالیا کار نمی‌کنند به این دلیل که کشاورزان دارای ماشین آلات بسیاری برای کار در اختیار دارند. تنها حدود 5% از جمعیت این کشور را کشاورزان تشکیل می‌دهند، اما آنها تقریباً تمام محصولاتی که کشور به آنها نیاز دارد را تولید می‌کنند.

اقتصاد استرالیا

صنعت گردشگری برای اقتصاد این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است. استرالیا دیدار از چشم اندازهای بسیاری مانند صخره آیرز، سد بزرگ مرجانی یا اپرای سیدنی را به جهانگردان پیشنهاد می‌دهد. به این دلیل که استرالیا از اروپا و آمریکای شمالی بسیار دور است، سواحل آن هزینه زیادی برای سفر می‌طلبد.

بیشتر بخوانید: استرالیا

استرالیا کالاهای فراوانی را با بسیاری از کشورهای داد و ستد می‌کند. چین، ژاپن و سایر کشورهای آسیایی محصولات کشاورزی استرالیا از جمله گندم و پشم را خریداری می‌کنند. مواد خام و مواد معدنی نیز به کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا صادر می‌شوند. با این حال، ژاپن بزرگترین مشتری استرالیا به حساب می‌آید. این کشور بیشتر زغال سنگ، سنگ آهن و بوکسیت مورد نیاز برای صنایع بزرگ خود را از استرالیا خریداری می‌کند.
منبع مقاله : برگرفته از سایت اینگلیش آنلاین