روسیه واقعاً یک مقصد شگفت انگیز است چون کنتراست‌های قوی از تاریخ قدیمی و تأثیرات مدرن دارد. در زیر برخی جاذبه‌های توریستی در روسیه برای شما آورده شده که شما باید به هنگام لذت بردن از آب و هوا و زیبایی نمایشی این کشور در نظر داشته باشید.
کلیسای جامع سنت بیسیل و یا کلیسای جامع واسیلی مرحوم یکی از برجسته‌ترین مکانها در روسیه است. آن در میدان سرخ در مسکو واقع شده است.
معمولاً وقتی شما برنامه‌ی سفری را می‌ریزید، باید برای چیزهای متعددی برنامه ریزی کنید تا سفر شما به خوبی سازمان دهی شده باشد و هیچ جاذبه‌ی توریستی مرتبط با آن مکان ویژه را از دست ندهید. اما وقتی سفر شما به روسیه است، مهم‌ترین چیزی که شما باید در نظر بگیرید آب و هوای آن است چون آن یکی از سردترین کشورها در دنیا است. اگر چه چیزهای هیجان انگیز نیز برای انجام دادن در روسیه در آب و هوای سرد وجود دارند اما اوایل ماههای پاییز و تابستان بهترین زمان برای بازدید از این کشور محسوب می‌شوند.

مکان‌های فراوانی برای بازدید در کشور روسیه وجود دارند؛ از شاهد شگفتی‌های فرهنگی آن بودن گرفته تا تجربه‌ی اتفاقات هیجان انگیز ورزشی و لذت بردن از زیبایی‌های نمایشی. بنابراین اگر شما قصد سفر به روسیه را دارید، من اصرار می‌کنم که حتماً این مقاله را بخوانید تا نسبتاً ایده‌ای از چیزی که نباید به هنگام سفر به این کشور قدیمی از دست بدهید، داشته باشید.

میدان سرخ :

میدان سرخ به عنوان میدان مرکزی نه تنها مسکو بلکه کل روسیه در نظر گرفته می‌شود. ساختمان‌های اطراف این میدان به نوعی برجسته هستند. فروشگاه بزرگ قسمت GUM در مقابل میدان سرخ، بزرگ‌ترین فروشگاه در روسیه تلقی می‌شود؛ شما خیلی از بوتیک‌های انحصاری و مارک‌های مشهور دنیا را آنجا پیدا خواهید کرد. بنابراین برای تمام علاقمندان به خرید این رویایی است که به واقعیت تبدیل شده! زیبایی‌های معماری مختلف و جو جادویی، میدان سرخ را به مکان حقیقتاً شگفت انگیز تبدیل کرده است.
کرملین

:

کرملین مجتمع تاریخی مستحکم شده است که شامل 4 کاخ، 4 کلیسای جامع و دیوار حصاری کرملین با برج‌های کرملین است. چنین ساختمان‌هایی توسط استادان ایتالیایی ساخته شده‌اند که ترکیبی از وفور توانگری‌ها و احتمالاً فرهنگ‌های امپراطوری را نمایش می‌دهند. این مجتمع به عنوان مقر رسمی رئیس جمهور فدراسیون روسیه است. کرملین بهترین مکان برای شروع سفر شما است چون کلیسای جامع سنت بیسیل و میدان سرخ نیز که در این مقاله ذکر شدند در مجاورت آن واقع شده‌اند و برنامه ریزی سفر را برای شما آسان می‌کنند.

پارک گورکی :

پارک گورکی در امتداد رودخانه‌ی مسکوا در مسکو واقع شده است. این پارک تفریحی به افتخار ماکسیم گورکی نویسنده شوروی و فعال سیاسی نام گذاری شده است. این پارک شهربازی، سواری‌های تفریحی متعدد و چرخ فلک عظیمی دارد. اگرگذر شما در زمستان به روسیه افتاد، از پیاده‌روی‌های رودخانه‌ی باغ با آب و یخ استفاده کنید که می‌توانید در اطراف پارک اسکی روی یخ بروید.

خیابان توِرسکایا :

خیابان تورسکایا در مسکو، در شب به زیبایی روشن است و با همهمه‌ی مردمان محلی همانند خارجیان پر می‌شود. این مکان خوبی برای خرید، خوردن و پیاده روی با فراغت در خیابان و تماشای ساختمان‌های زیبا و مردمی از تمام طبقه‌های زندگی است. شما هم چنین می‌توانید در چنین خیابان‌هایی هتل‌های گران قیمت و تئاترهای خوب را نیز پیدا کنید. برای جمع بندی می‌توان گفت که آن مرکز زندگی شبانه شهر و تفریح است.

کلیسای جامع سنت بیسیل :

به عنوان بلندترین ساختمان در مسکو تلقی می‌شود. طرح کلیسای جامع شبیه شعله‌ی آتشی است که به آسمان بلند شده است. طرح آن منحصر به فرد، نادر و عجیب و غریب است و به هیچ وجه مرتبط با معماری روسی نیست. جزئیات طرح آن برجسته است و چیزی شبیه به این، در کل سنت هزار ساله‌ی روسیه نمی‌تواند پیدا شود.

کنست کامرا :

شهر سنت پیترزبورگ میزبان بیش از صدها موزه است که در ساختمان‌های تاریخی جای گرفته‌اند؛ این دلیل این است که به این شهر، شهر تاریخی گفته می‌شود. این شهر به داشتن 36 مجتمع معماری تاریخی برجسته و مقبره‌ها و یادبودها فخر می‌کند. کنست کامرا یکی از قدیمی‌ترین موزه‌ها در روسیه است در نتیجه به عنوان یکی از عالی‌ترین جاذبه‌ها در روسیه به شمار می‌آید. آن به طور عمده، موزه بزرگ انسان شناسی و قوم شناسی با بیش از 200000 اقلام برای نمایش است! معماری این موزه، طبیعت منحصر به فرد سبک‌های اروپایی سه قرن گذشته و میراث فرهنگی غنی روسیه را نشان می‌دهد.

فیلهارمونیا سنت پیترزبورگ :

مکان دیگری که وقتی شما در ونیز شمالی (سنت پیترزبورگ) هستید، ارزش دیدن دارد فیلهارمونیای سنت پیترزبورگ است. این ساختمان یک انجمن موسیقی است و جایگاه برخی از مشهورترین سالن‌های موسیقی در دنیا است. انجمن میزبان دو ارکست سمفونی مشهور دنیا است: ارکست فیلهارمونیک سنت پیترزبورگ و ارکست سمفونی آکادمیک سنت پیترزبورگ. اگر شما می‌خواهید از این سفر موسیقی لذت ببرید، می‌توانید به صورت اینترنتی بلیط تهیه کنید و یا اگر خوش شانس باشید می‌توانید در آن منطقه بلیط بخرید.

موزه عزلت :

موزه عزلت یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین موزه‌ها در دنیا است. آن، فرهنگ و هنر روسی را نمایش می‌دهد. کلکسیون آن تقریباً شامل 3 میلیون اقلام برای نمایش است و آن را به موزه‌ای با بزرگ‌ترین کلکسیون نقاشی در دنیا تبدیل کرده است. شش ساختمان در این موزه وجود دارند که از آن میان چهار ساختمان به نام‌های کاخ زمستانه، عزلت کوچک، عزلت قدیمی و عزلت جدید تا حدودی برای عموم باز هستند. موزه در روزهای دوشنبه بسته است در نتیجه مطمئن شوید که سفر خود را به خوبی تنظیم کرده‌اید.

دریاچه بایکال :

دریاچه بایکال در جنوب روسیه واقع شده است و حجیم‌ترین دریاچه آب تازه است. آن هم چنین عمیق‌ترین (387ر5 فوت) و شفاف‌ترین دریاچه در دنیا است. تخمین زده شده که در حدود 25 تا 30 میلیون سال قدمت دارد که آن را به یکی از قدیمی‌ترین دریاچه‌ها در تاریخ جغرافیا تبدیل کرده است. چون آن یک جاذبه‌ی اصلی توریستی روسیه است بسیاری از سرمایه داران صنعت گردشگری به فکر کسب درآمد از پناهگاه‌ها و هتل‌های نزدیک این دریاچه افتاده‌اند در نتیجه به گردشگران اجازه می‌دهند که از زیبایی نمایشی بایکال که تمدن انسانی آن را لمس نکرده است، لذت ببرند. در اواخر دهه‌ی نود دریاچه‌ی بایکال در لیست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید. کلمه‌ی "بایکال" از زبان ترکی گرفته شده که به معنای "دریاچه ثروتمند" است و واقعاً آن یک دریاچه ثروتمند است. تجربه‌ای که شما آنجا کسب می‌کنید کاملاً بی‌قیمت است.

رشته کوههای اورال در یکاترینبرگ :

کوه‌های اورال 1500 مایل گسترده شده‌اند. آنها بیش از 280 میلیون سال قبل شکل گرفته‌اند و وقتی صفحه‌های اروپای غربی و سیبری به هم نزدیک شده‌اند، تا خورده‌اند. این رشته کوهها یک زمینه‌ی عالی را برای اتفاقات ورزشی فراهم می‌کنند و به گردشگران فرصت‌های عالی برای اسکی کردن، کوه نوردی، ماهی گیری و قایق رانی می‌دهند. بنابراین، اگر شما به دنبال برخی هیجان‌ها در سفر خود به روسیه هستید، باید کوههای اورال و لذت بردن از مناظر زیبای آن را در نظر بگیرید. مناظر اورال باشکوه و عالی هستند و سیر و گردش‌های آنجا احتمالاً خاطراتی می‌شوند که برای همیشه موجب تسلی خاطر شما خواهند شد.

چشمه‌های آب گرم کامچاتکا :

جزو زیباترین مکان‌ها و پدیده‌های شگفت انگیز طبیعی است؛ کامچاتکا سرزمین آتش و یخ است. این مکانی است که شما وقتی در روسیه هستید باید بازدید کنید. با نوع زیر ساختار کامچاتکا، مقصد تنها با هلی کوپتر، کشتی و یا کامیون شش چرخ قابل دسترسی است. کلمه‌ی احتیاط آب و هوایی بدون شک در طول سال شگفت انگیز است و بهترین زمان برای ملاقات از این منطقه از ماه ژوئن تا اکتبر خواهد بود. جاذبه‌های اصلی آتش فشان‌ها، پارک‌های با مجسمه‌های سنگی، دریاچه‌های زیبا و گیاهان و حیوانات مختلف هستند. این مکان هم چنین به شما فرصتی برای پیاده روی، کایاک سواری، قایق رانی، ماهی گیری، تماشای وال‌ها (از روی کشتی)، دوچرخه سواری و آب تنی در چشمه‌های آب گرم می‌دهد. بدون اغراق، آن یکی از مناطق جالب برای بازدید کردن در روسیه است. لطفاً به خاطر داشته باشید که آب و هوا کاملاً آنجا تغییر پذیر است در نتیجه شما باید خود را برای تمام شرایط آب و هوایی آماده کنید و لباسهای گرم با خود بردارید.
میراث فرهنگی غنی و تنوع طبیعی این کشور آن را به یکی از مشهورترین مقصدهای گردشگری در دنیا تبدیل کرده است. با کمی تحقیق بیشتر، بازدید کنندگان می‌توانند مکان ایده‌آل را برای ماندن و سفر به شهرهای زیبا پیدا کنند.