خوردن میوه در وعده صبحانه که از عادت‌های غذایی مردم سنگاپور است، عادت خوبی است و افرادی که تحمل غذایی خوبی دارند و مشکل معده ندارند، می‌توانند از انواع میوه‌ها در وعده صبحانه‌شان استفاده کنند تا ویتامین‌های مورد نیاز بدنشان تامین شود.
خوردن میوه در صبحانه به‌خصوص به کسانی که به دلیل مشغله کاری فرصت خوردن میان‌وعده صبح را ندارند، توصیه می‌شود، اما کسانی که تمایل دارند کاهش وزن داشته باشند یا دچار معده‌درد و عدم تحمل غذایی هستند، بهتر است بین وعده صبحانه و مصرف میوه‌ها فاصله کوتاهی بیندازند.
اگر کسانی که رژیم کاهش وزن دارند می‌خواهند در وعده صبحانه میوه مصرف کنند، ترجیحا بهتر است میوه‌های کم‌کالری‌تر را انتخاب کنند. مصرف خیار و گوجه‌فرنگی می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد البته این دو ماده غذایی در گروه سبزی‌ها هستند نه میوه‌ها.
فراموش نکنیم کربوهیدرات‌ها بیشتر انرژی دریافتی از صبحانه را تامین می‌کنند و نباید میوه‌ها را جایگزین آنها کرد. اگر علاوه بر خوردن یک صبحانه کامل، فرد میوه‌های پرکالری زیادی هم مصرف کند، احتمال اضافه‌وزن بیشتر می‌شود و بهترین زمان مصرف میوه‌ها میان‌وعده صبح است.
یکی از عادت‌های غذایی خیلی خوب سنگاپوری‌ها و البته ایرانی‌ها که در کل دنیا زبانزد است، پذیرایی از میهمان با میوه است. این فرهنگ صحیح و قابل تقدیر و از دیدگاه تخصصی و علمی کاملا مناسب است.
توصیه می‌شود با میوه‌های تازه به جای آبمیوه‌ها یا شربت‌های حاضری از میهمانان پذیرایی کنید. پذیرایی با میوه تازه هم می‌تواند یک میان‌وعده سالم برای افرادی فراهم آورد که به میهمانی آمده‌اند و هم با خوردن آن، اوقات خوبی را خواهید داشت زیرا مصرف میوه‌ها احساس سرحالی و سرزندگی در تمام افراد حاضر در میهمانی به وجود می‌آورد.
البته بهتر است که میوه‌ها تازه و فصل باشند زیرا میوه‌های غیرفصل ارزش غذایی چندانی نداشته و خوردنشان به طور مرتب توصیه نمی‌شود.

پی‌نوشت‌ها:

* متخصص تغذیه

منبع:هفته نامه سلامت