آشپزی را به صورت آکادمیک فرا آموختم

‌سعیده لوورز یکی از معدود سرآشپزهایی است که با تحصیلات عالیه  و اخذ مدرک بین المللی وارد دنیای آشپزی شده است. وی دوره کارشناسی خود را در رشته آشپزی ملل با گرایش مدیریت آشپزخانه در دانشگاه علمی کاربردی هما گذرانده است. خانم لوورزدر حال حاضر در زمینه آموزش و طراحی منو برای رستوران‌ها فعالیت دارد. گفت و‌گویی با این هنرمند حوزه آشپزی ترتیب داده ایم که از نگاهتان می‌گذرد:

به کسانی که علاقه مند به هنر آشپزی هستند توصیه می کنم که آشپزی را به صورت آکادمیک آموزش ببینند و بعد از کسب تجربه به آشپزی روی بیاورند چرا که تلفیقی از این دو یک فرد علاقه مند را به آشپزی ماهر تبدیل می کند.

برای اولین بار در سن نه سالگی به دور از چشم مادرم آشپزی کردم

از بچگی علاقه بسیار زیادی به آشپزی داشتم و این عشق با داشتن مادری با دستپخت عالی که همه می گفتند دستهایش مزه دارد در من که آن روزها خیلی معنی این حرف را نمی فهمیدم به وجود آمد. اولین بار در سن 9 سالگی و به دور از چشم مادرم آشپزی کردم و چیزی نمانده بود که خانه را به آتش بکشم. از آنروز به بعد تلاشم را بیشتر کردم و دیگر خبری از خرابکاری  در من نبود و چون در سن خیلی پایین ازدواج کرده بودم خیلی خوشحال از این بودم که می‌توانم در خانه خودم با ایده‌های مختلف برای همسرم آشپزی کنم به همین خاطردر ابتدای زندگی مشترک خانه ما تبدیل به آرشیو کامل مجلات و کتابهای آشپزی شده بود و من همچنان در فکر خلق غذاهای جدید بودم.

جزء اولین کسانی بودم که تحصیلات آکادمیک در هنر آشپزی داشتم

بزرگترین آرزوی زندگیم این بود که بتوانم در رشته آشپزی تحصیلات داشته باشم اما آن موقع دانشگاهی درایران برای رشته آشپزی  نبود. تا اینکه یک روز همسرم همراه با مدارکی به خانه امد و بدون اینکه من متوجه باشم همسرم من را در رشته آشپزی ثبت نام کرده بود و می‌توانم با افتخار بگویم که من جزء اولین کسانی بودم که در این رشته وارد دانشگاه شدم. چهار سال در دانشگاه با جدیت تمام تحصیل کردم و با بهترین نمرات کارشناس این رشته شدم و بلافاصله در دانشگاه سراسری در رشته مهندسی صنایع غذایی در مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم و تا به امروز با جدیت و عشق و علاقه و پشتکار زیاد این راه را ادامه دادم تا روزی که یکی از بهترینهای این رشته باشم.

انرژی  زیاد ،راز خوشمزگی غذاهایم است

زمانی که آشپزی می کنم تنها زمانی است که به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم و آرامش کامل دارم. عاشق خلق غذاهای جدید و ابتکاری هستم و راز خوشمزگی غذا را در انرژی  زیاد برای آشپزی می دانم.

کسب روش آکادمیک علمی و تجربه دو بال موفق برای یک آشپز

به کسانی که علاقه مند به هنر آشپزی هستند توصیه می کنم که آشپزی را به صورت آکادمیک آموزش ببینند و بعد از کسب تجربه به آشپزی روی بیاورند چرا که تلفیقی از این دو یک فرد علاقه مند را به آشپزی ماهر تبدیل می کند.

بیماری کبد چرب و کلسترول خون بالا دو بیماری شایع ناشی از تغذیه غلط در ایران

متاسفانه فرهنگ تغذیه به خصوص در جوانان ما دچار دگرگونی شده است و امروزه شاهد مصرف بیش از حد غذاهای چرب و فست فود در جوانان هستیم به طور که بیماری کبد چرب و کلسترول خون بالا یکی از بیماری‌های شایع در جوانان شده است که با تغییر سبک تغذیه و روی آوردن به تغذیه سالم می‌توان از این مهم پیشگیری کرد.

دوست دارم مارکوپولوی تستر غذاهای جهان باشم

یکی از بهترین آرزوهای حرفه ای دوران کاری ام این است که بتوانم مزه غذاهای همه کشورهای جهان را تست کنم و یکجورایی مارکوپولوی تستر غذاهای جهان باشم (خنده ). این یک تفریح ایده آل برای من محسوب می‌شود اما در کل تصورم این است کشور ما بهترین و خوشمزه ترین و متنوع ترین غذاها را در خود دارد.