اگر شما سخت در تلاش هستید تا طرح گشترش الگوی شخصی برای خودتان داشته باشید، در این صورت این مقاله برای شما مناسب است. نمونه داده شده در اینجا جنبه‌هایی که باید در درجه اول برای رشد و توسعه شخصی روی آن تمرکز شود را برجسته کرده است.
برخی پارامترها وجود دارند که که شما برای برای رسیدن به اهداف خود باید آن‌ها را دنبال کنید، آن‌هایی که در رابطه با توسعه شخصی و دستیابی به رویاهایی که در مدت خاصی از زمان به مدت طولانی پرورش داده‌اید. در روند انجام این کار، برنامه‌های ما با آنچه که زیاد قابل دوام نیست پیوند می‌خورد. بنابراین، نیازی که برای ایجاد یک طرح ایجاد می‌شود که در آن هر هدفی مربوط به بهبود شخصی مورد تاکید قرار می‌گیرد و راه راست برای رسیدن به هدف زندگی پیگیری می‌شود. یک نردبان مجازی موفقیت در قالب تمام جزئیات لازم در خصوص این جنبه تعبیه می‌شود.
اگر شما نقاط قابل توجهی که باید روی آن‌ها تمرکز کنید را بشناسید ساخت یک طرح خوب کار سختی نخواهد بود. این که آیا آن مربوط به مسائل مالی یا خانوادگی است، یک برنامه موثر دارای منطق مناسبی است که همیشه مفید بودنش اثبات می‌شود. شما می‌توانید برای هر یک از فعالیت‌های خود محدودیت زمانی تنظیم کنید و سپس برنامه‌های خود را برای تکمیل اهداف شخصی مرور کنید. شما همچنین می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را بسنجید تا مسیر درستی که در آن شما باید انرژی خود را کانالیزه کنید را درک کنید.
به غیر از تمرکز روی رشد حرفه‌ای، شما باید یک استراتژی تعیین کنید که رابطه شما با اعضای خانواده را هماهنگ کند. طرح توسعه شخصی حتما باید شامل همه این موارد باشد. قالب تعیین شده در زیر باید مفاهیم شما را روشن سازد:

طرح گسترش الگوی شخصی

وضعیت فعلی

در این بخش، شما میزان رشد فعلی خود را در زندگی حرفه‌ای، مربوط به خانواده و میزان پیشرفت در زندگی حرفه‌ای و شخصی را ذکر می‌کنید. جدای از این، موقعیت اجتماعی شما و رابطه شما با مردم اطرافتان نیز شامل آن خواهد بود. اطلاعات تحت نکات زیر فراهم خواهد شد:
• شغل
• امور مالی
• شخصی
• اجتماعی

برنامه‌های آینده

هنگامی که زمان آن می‌رسد تا در مورد اهداف آینده تصمیم‌گیری شود، شما باید در مورد محدودیت زمانی بسیار صریح باشید. در این بخش، شما باید استرس زیادی روی مسائل مالی و شخصی نسبت به زندگی اجتماعی تحمل کنید. برنامه تنظیم خانواده عملی داشته باشید و نکات زیر را در آن به حساب آورید:
• شغل
• امور مالی
• سلامتی
• خانواده
ا

هداف

اهداف خود را در زندگی مشخص کنید. در مورد جنبه‌هایی که در زندگی اولویت دارند فکر کنید. این مهم‌ترین بخش است، چون بدون دانستن اهداف خود، نمی‌توانید در آینده پیشرفت کنید. زمانی که جاه‌طلبی‌ها تیره و تار می‌شوند، رکود و بی‌حرکتی ایجاد می‌شود. این اتفاق زمانی که شما دو دل و در مسیر خود دستپاچه هستید بیشتر رخ می‌دهد. بنابراین، تعیین هدف باید نخستین انگیزه شما باشد.

نقشه موفقیت

یک نقشه راه برای رسیدن به موفقیت تعریف کنید. عاقلانه در این مورد فکر کنید و مسیری که باعث رضایت شما در حین قدم گذاشتن در جاده موفقیت می‌شود را برجسته کنید. مردم اغلب در شناسایی موفقیت حتی بعد از رسیدن به آن شکست می‌خورند. بنابراین شما چگونه موفقیت را تشخیص می‌دهید؟ هنگامی که شما می‌توانید حس رضایت از خود و خرسندگی در زندگی حرفه‌ای همچون زندگی شخصی را درک کنید، شما باید بدانید که در زندگی خود موفق هستید.

اقدامات

تا زمانی که شما ارزش خود را از طریق اقدامات ثابت نکنید، قادر به رسیدن به اهداف خود نخواهید بود. در این بخش، روش‌های به کار برده شده توسط شما باید به وضح نشان داده شود. شما باید حالت کار و تکنیک‌های یادگیری را توضیح دهید. اقدامات دقیق، نگرش مربوط به کار، و افکار شما باید متفاوت باشد. در مورد این جنبه‌ها فکر کنید تا خودتان را ثابت کنید. رشد شخصی همچنین به معنی بهبود در اقدامات و رساندن آن به سطحی که الگویی برای هم باشد است.

پیاده‌سازی

گام بعدی پیاده‌سازی اقدامات است. دانستن زمان و چگونگی اعمال روش‌ها، به پیشرفت شما در مسیر صحیح کمک خواهد کرد. شما باید بیشتر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و سعی کنید تا نقاط ضعف خود را که مانع توسعه شخصی شما می‌شوند را متوقف کنید. افکار خود را هرجا که لازم است بفهمانید. اقدامات شما تنها زمانی موثر خواهد بود که نتیجه باعث ایجاد تفاوت در سیستم موجود شود. همین پدیده می‌تواند برای بهبودی و بهتر کردن زندگی شخصی اعمال شود.

بررسی

نتیجه نهایی طرح‌های توسعه باید به نفع شما باشد. می‌توانید نتایج ر تجزیه و تحلیل کنید و سپس معایب را از بین ببرید. اگر هرگونه شکاف مداوم در حالت کاری شما وجود دارد، در این صورت شما باید اقدامات لازم را انجام دهید تا آن‌ها را اصلاح کنید تا نتایج در آینده بهتر شوند. به این ترتیب، یک سیاست پایدار برای توسعه شخصی می‌تواند اجرا شود.
به غیر از نواحی که در این الگو مشخص شد، شما همچنین می‌توانید توسعه شخصی را از طریق مدیتیشن، ورزش، رژیم غذایی و خواندن کتاب‌های خوب به انجام برسانید. بالاتر از همه، هدایت به سوی سبک زندگی خوب چیزی است که منجر به توسعه شخص می‌شود.